Aktualności
Konferencje
24 Kwietnia
Źródło: Fundacja Poland 2.0
Opublikowano: 2023-04-24

Polscy studenci z zagranicznych uczelni na konferencji Poland 2.0

Konferencję, podczas której polscy studenci mogli uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach oraz panelach z udziałem czołowych specjalistów i ekspertów z dziedzin rozwoju technologicznego, zorganizowała w Amsterdamie Fundacja Poland 2.0. 

Po raz pierwszy cykliczne wydarzenie zorganizowano w Niderlandach. Uczestniczyło w nim łącznie udział ponad 150 polskich studentów z wiodących zagranicznych uczelni, takich jak Uniwersytet Oksfordzki, Cambridge, Warwick, Bocconi, Sciences Po czy Uniwersytet Amsterdamski. Impreza stanowiła okazję do wzięcia udziału w edukacyjnych warsztatach oraz inspirujących panelach z czołowymi specjalistami i ekspertami z dziedzin rozwoju technologicznego.

Podczas konferencji, w rozmowie z futurolożką Aleksandrą Przegalińską, poruszono tematykę rozwoju sztucznej inteligencji. W panelach dyskusyjnych omawiano wpływ analizy danych na ewolucję piłki nożnej, najnowsze zmiany w zachowaniach konsumenckich czy przyszłość retailu. Zaproszeni goście opowiedzieli także o swoim doświadczeniu w budowaniu oraz rozwijaniu e-commerce w Polsce i poza granicami kraju. W formie fireside chat studenci poruszyli też problematykę polaryzacji społecznej w rozmowie z Wawrzyńcem Smoczyńskim z Fundacji Nowej Wspólnoty.

Fundacja Poland 2.0 od 2015 roku łączy polskich studentów, young professionals oraz przedsiębiorców i corocznie organizuje prestiżowe konferencje skupiające liderów innowacji i technologii. Poprzednie edycje Poland 2.0 Summit odbywały się w Warszawie oraz Londynie. Brali w nich udział czołowi przedstawiciele polskiej branży start-upów, wiodących korporacji międzynarodowych oraz niezależni eksperci technologiczni. Konferencje stały się istotnym miejscem wymiany doświadczeń, kreatywnych pomysłów oraz inspiracji wśród społeczności studenckiej.

Ze względu na rosnącą liczbą Polskich studentów w Holandii, jako pierwsza tego typu organizacja studencka zdecydowaliśmy się zorganizować konferencję w Amsterdamie! W przyszłych latach planujemy dalej rozwijać naszą obecność w Niderlandach! – zapewnia Antek Dziwura, Project Leader Poland 2.0 22/23.

Warto podkreślić, że od pierwszej edycji konferencji, partnerem strategicznym Poland 2.0 jest Boston Consulting Group.

Inicjatywa Poland 2.0 to nie tylko konferencja. Co roku Fundacja organizuje program ambasadorski Edu 2.0 ułatwiający licealistom aplikację na uczelnie zagraniczne, platforma stażowa  Work 2.0 dla studentów chcących rozwijać swoją karierę w startupach i przedsiębiorstwach technologicznych oraz podcast #NOMAD, oferujący rozmowy z inspirującymi przedsiębiorcami zmieniającymi polski rynek.

Konferencja Poland 2.0 Summit powróci do Warszawy we wrześniu tego roku. Więcej informacji już wkrótce!

MK

Dyskusja (0 komentarzy)