Aktualności
Konferencje
04 Lutego
Opublikowano: 2021-02-04

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne

Do 28 lutego trwa rejestracja na II Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne. Wydarzenie odbędzie się w trybie online w dniach 20–21 marca.

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne to cykl konferencji studencko-naukowych mających na celu zwiększenie potencjału młodych badaczy. Sympozjum jest bezpłatne, zarówno dla wygłaszających swoje komunikaty, jak i uczestników biernych. W jego ramach studenci, doktoranci i młodzi naukowcy mogą zaprezentować wyniki swoich badań bądź przedstawić problem z zakresu tematów popularnonaukowych. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. W premierowej edycji udział wzięli prelegenci z ponad 20 instytucji.

Tegoroczne sympozjum, z uwagi na sytuację spowodowaną COVID-19, odbędzie się zdalnie przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams. „Niech to będzie powrót do normalności naukowej, a przy okazji możliwość zdobycia doświadczenia oraz innych korzyści wynikających z rozszerzenia swojej bibliografii naukowej” – zachęcają organizatorzy. Po zakończeniu sympozjum zostanie utworzona Książka Abstraktów zawierająca streszczenia wszystkich wystąpień, a wszystkim uczestnikom zostanie wysłany certyfikat poświadczający wygłoszenie komunikatu i udział w wydarzeniu.

II Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne zaplanowano na 20–21 marca. Rejestracja trwa do końca lutego. Liczba miejsc ograniczona! Szczegóły na stronie internetowej sympozjum. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2499948723647701.

Organizatorami II PSSCh są: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików, Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego oraz Rada Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

pionowa informacyjna

Dyskusja (0 komentarzy)