Aktualności
Konferencje
03 Maja
Opublikowano: 2024-05-03

Prawo w erze technologii – sfera publiczna i prywatna

„Prawo w erze technologii – sfera publiczna i prywatna” – pod takim hasłem Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź organizuje IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Nowych Technologii. Wydarzenie  odbędzie się 6 maja na Uniwersytecie Łódzkim.

Gwałtowny i stale rosnący rozwój nowych technologii oddziałuje zarówno na sferę publiczną, jak i prywatną. Ten wpływ można zaobserwować nie tylko w skali globalnej. Pojawianie się nieznanych dotychczas technologii generuje szereg pytań, wątpliwości oraz wyzwań. Niekiedy okazuje się, że to właśnie nowe technologie stanowią narzędzie do rozwiązania problemów współczesnego świata. To właśnie w tej sferze ujawnia się fundamentalna rola prawa, a konkretnie prawa nowych technologii, które z roku na rok dynamicznie ewoluuje i wzbudza zainteresowanie studentów, pracowników naukowych oraz praktyków prawa.

Po raz czwarty (a premierowo w trybie stacjonarnym) Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Nowych Technologii. Tegoroczna odsłona opiera się na modelu dwóch symultanicznych ścieżek tematycznych z czterema panelami. W ramach ścieżki prawa publicznego zaplanowano panele dotyczące prawa międzynarodowego oraz środowiska (regulacji środowiskowych, zrównoważonego rozwoju, prawa energetycznego). Z kolei ścieżka prawa prywatnego składa się z paneli poświęconych własności intelektualnej i sytuacji konsumentów. Do udziału w wydarzeniu zaproszono ekspertów naukowych i specjalistów ze świata technologii.

Konferencja odbędzie się 6 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (REJESTRACJA). Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA) działa od ponad 40 lat. Obecnie w 43 państwach skupia 60 tys. członków, z czego ponad 1,2 tys. w Polsce. ELSA Poland funkcjonuje na 24 wydziałach prawa największych uniwersytetów, m.in. w Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

MK

OKNForum2

 

Dyskusja (0 komentarzy)