O zmianie reguł gry na uczelniach pod wpływem nowego systemu oceny dorobku naukowego dyskutować będą uczestnicy trzeciego z cyklu spotkań organizowanego przez PCG Academia pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich. Dyskusja online w środę 4 listopada.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło nowe zasady oceny dorobku naukowego, aby na nowo uporządkować obraz polskiej nauki – przez pryzmat dyscyplin, a nie jednostek naukowych. Dotychczas uczelnie bazowały na strukturze organizacyjnej, która była spójna z poprzednimi regułami przeliczania punktów. Czy nowy system podważa tradycyjny sposób zorganizowania polskich uczelni? Jak poukładać nowe procesy i role (w tym szefów dyscyplin) w strukturze uczelnianej, aby przystosować się do nowych wymogów ministerialnych? Jak podejść do tematu strategicznie i od czego zacząć? Jak poukładać procesy i role w organizacji, aby spełnić wymogi Systemu Ewaluacji Działalności Naukowej?
Na pytania te spróbują odpowiedzieć uczestnicy drugiego z cyklu spotkań odbywających się pod hasłem #ocenadorobkunaukowego2.0. W środę 4 listopada dyskusja online koncentrować się będzie wokół tematu: Reguły gry na uczelniach – jak się zmienią pod wpływem nowego systemu oceny dorobku naukowego? Wydarzenie organizuje PCG Academia pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich. Spotkanie poprowadzi prof. Łukasz Sułkowski, kierownik Katedry Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W dyskusji udział wezmą:
Spotkanie w formule online odbędzie się 4 listopada o godz. 13:30. Bezpłatna rejestracja: www.pcgacademia.pl. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.
MK