Aktualności
Konferencje
13 Listopada
Opublikowano: 2019-11-13

Rozpoczyna się IV edycja „Wielkich Pytań w Nauce”

Wraz z rozwojem ponowoczesności zmieniał się w społeczeństwie sposób pojmowania miłości. Czym dziś jest dla nas miłość? Jak przez te wszystkie lata zmieniały się nasze relacje i w jakim zakresie ponowoczesność zmieniła nasze pojmowanie miłości? Rozmową o miłości zainaugurowana zostanie IV edycja cyklu wykładów otwartych „Wielkie Pytania w Nauce”.

Już 27 listopada o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej o różnych obliczach miłości rozmawiać będą: psychiatra, psychoterapeuta, prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro, oraz publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, ks. dr Jacek Prusak. Spotkanie zatytułowane „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” otworzy IV edycję cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce”.

W czasie spotkania prelegenci zwrócą uwagę na różne oblicza współczesnej miłości, a także na zagrożenia, jakie stwarzają jej współczesne czasy. Odniosą się również do okoliczności i sposobów, przy pomocy których deprecjonowana jest dzisiaj idea miłości. Ważną częścią spotkania będzie również dyskusja, którą poprowadzi Wojciech Bonowicz, finalista Nagrody Literackiej Nike 2018.

Cykl „Wielkie Pytania w Nauce” organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podkarpacia. Potwierdzeniem tego jest wyczerpująca się każdorazowo przed spotkaniem pula ponad 1000 bezpłatnych biletów. Na uwagę zasługuje również fakt dużego zainteresowania relacjami z wykładów w Internecie – poszczególne spotkania mają już ponad półtoramilionową liczbę odsłon.

Udział w wykładzie jest bezpłatny pod warunkiem rezerwacji biletu wstępu.

Strona cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

Wydarzenie na FB

Dyskusja (0 komentarzy)