Aktualności
Konferencje
02 Października
Opublikowano: 2023-10-02

Ruszyła rejestracja na konferencję „Kobiety w nauce – wczoraj i dziś”

Przybliżenie dorobku kobiet w STEAM (nauce, technologii, inżynierii, sztuce i matematyce) – to cel konferencji organizowanej 18 października w Łodzi. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową. Właśnie ruszyła rejestracja.

„Kobiety w nauce – wczoraj i dziś” – to tytuł konferencji organizowanej przez Fundację Wega wraz ze start-upem SensiVR Health. Wydarzenie odbędzie się 18 października w stylowych murach Teatru Pinokio w Łodzi. Jego celem jest przybliżenie szerokiej publiczności dokonań kobiet w STEAM (science, technology, engineering, art, maths), zarówno w perspektywie historycznej, jak i współczesnej.

Chcemy nie tylko przybliżyć odbiorcom sylwetki konkretnych uczonych, lecz także ukazać piękno nauki w całej jej różnorodności oraz zainspirować młode pokolenie – zachęcają inicjatorzy.

Panele dyskusyjne obejmą swoim zakresem takie obszary, jak:

  • Sztuczna inteligencja (AI) jako wsparcie dla rozwiązań medycznych oraz profilaktyki zdrowia.
  • Bio-tech-art, czyli wpływ kreatywności na odkrycia naukowe i innowacje technologiczne.
  • Immersyjne technologie przyszłości – czym jest nauka poprzez doświadczenie i dlaczego warto być gotowym na zmiany we współczesnych sposobach edukacji opartej na empatii.
  • Dokonania kobiet w nauce na przestrzeni dziejów oraz aktualne odkrycia.

Wśród badaczek zaproszonych do udziału w wydarzeniu są m.in. prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska (Instytut Nauk Biologicznych UMCS), dr Agata Kurzyk (Zakład Biologii Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie), dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak (Instytut Maszyn Przepływowych PAN), Daria Hemmerling (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), prof. Joanna Ortyl (Politechnika Krakowska), dr Natalia Gumińska (Laboratorium Biologii RNA w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie), dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), prof. Elżbieta Gumienna-Kontecka (Uniwersytet Wrocławski).

Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową – oprócz uczestnictwa stacjonarnego przewidziano także transmisję online. Rejestracja już trwa. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji oraz na Facebooku. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)