Suplementacja w sporcie jest niezbędna czy szkodliwa? Czy współczesne IT ma przyszłość poza chmurą? Jak prowadzić projekt z domu i nie zwariować? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej podczas Progress Days. Cykl bezpłatnych webinarów rusza 11 maja.
Progress Days to cykliczna impreza, którą wrocławska WSB organizuje każdej wiosny i jesieni, aby zachęcać do samorozwoju i podnoszenia kompetencji. W tej edycji do wyboru jest 16 webinarów, wszystkie poprowadzą doświadczeni wykładowcy studiów podyplomowych – praktycy poza uczelnią pracujący w zawodach, których nauczają. Wydarzenie jest okazją do bezpłatnego skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz zadania im swoich pytań, bo po każdym webinarze odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Każdy, kto zapisze się na Progress Days, otrzyma dostęp do webinarów, jednak trzeba się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.
Tematyka webinarów związana jest z obszarami m.in. zarządzania i wielozadaniowości, marketingu i grafiki, sportu, samorozwoju i autoprezentacji oraz IT i nowych technologii, którym poświęconych zostanie aż siedem spotkań.
Z powodu pandemii ostatni rok przyspieszył rozwój usług IT i cyfryzację przedsiębiorstw oraz różnych organizacji. W efekcie mamy do czynienia z jeszcze większym zapotrzebowaniem na specjalistów IT, rosną też oczekiwania względem ich umiejętności. Wspólnie z wykładowcami informatycznych kierunków studiów podyplomowych, postaramy się przekazać uczestnikom Progress Days jak najwięcej praktycznej wiedzy, która pomoże im zawodowo lub pokaże, w jakim kierunku mogą się rozwijać – mówi Sebastian Sobczyk, konsultant SAP, który poprowadzi webinar na temat nowoczesnych systemów ERP.
Webinary poruszą również wiele nie technologicznych, lecz bardzo aktualnych zagadnień. Będzie można posłuchać m.in. o tym, jak wykorzystywać storytelling w biznesie lub techniki improwizacji teatralnej do autoprezentacji i pracy w grupie. Eksperci podpowiedzą, w jaki sposób prowadzić negocjacje, zarządzać projektem z domowego biura oraz dbać o formę fizyczną i racjonalnie stosować suplementy diety. O tych ostatnich opowie dr Przemysław Domaszewski, który jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, badaczem i wykładowcą akademickim oraz sportowcem z ponad 20-letnim doświadczeniem, trenerem personalnym, a także doradcą dietetycznym i suplementacyjnym profesjonalnych sportowców.
Mówi się o tym, że co roku każdy Polak wydaje na suplementy diety ponad 100 zł, a sportowcy znacznie więcej. Specyfika dietetyki i suplementacji sportowej jest trochę inna niż w przypadku np. osób trenujących rekreacyjnie, ponieważ dotyczy ludzi, którzy bardzo dobrze znają swój organizm i potrafią wyczuć najmniejsze zmiany w funkcjonowaniu swojego ciała, co przekłada się na efekty sportowe. Sportowiec widzi, kiedy dany suplement czy zmiana w diecie działa, ponieważ stoper i wyniki na boisku nie kłamią. Dlatego efekty stosowania suplementów u sportowców są znacznie widoczniejsze. Rynek suplementów diety jest szeroki, nie brakuje na nim produktów opartych o medycynę tradycyjną i nieprzebadane składniki. W tym gąszczu informacji ciężko się odnaleźć i wybrać preparaty, które będą dla nas odpowiednie, skuteczne i nieszkodliwe. Podczas webinaru opowiem o tym, kiedy suplementacja jest potrzebna, a kiedy może być wręcz szkodliwa – zapowiada dr Przemysław Domaszewski, wykładowca kierunku dietetyka sportowa.
To nie wszystko. Na koniec cyklu uczelnia przygotowała webinar niespodziankę z udziałem gościa specjalnego. Dostęp do spotkania otrzymają wszyscy uczestnicy Progress Days. Program i formularz zapisów dostępne są na stronie internetowej uczelni.
MK, źródło: WSB
.