Aktualności
Konferencje
26 Października
Opublikowano: 2022-10-26

Statystyka – współczesne narzędzie do badania i zrozumienia świata

Inspirujące tematy i spora dawka wiedzy w pigułce czekały na uczestników XXVI konferencji naukowej „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”, która odbyła się online 19 października. 

Organizatorem wydarzenia była firma StatSoft Polska, która od ponad ćwierć wieku prezentuje na swoich październikowych imprezach, jak z sukcesem wydobywać informacje ukryte w gromadzonych danych, i popularyzuje statystykę. W tym roku do udziału w konferencji zgłosiło kilkaset osób.

Wykładowcy, na co dzień naukowcy z renomowanych polskich ośrodków naukowych, prezentowali, jak metody analizy danych wspierają ich w następujących obszarach:

  • odkrycia naukowe przy wykorzystaniu zasobów Big Data i narzędzi sztucznej inteligencji, neuromonitorowanie pacjentów z urazami mózgu,
  • analiza wyników testów, ankiet i kwestionariuszy w badaniach społecznych,
  • wpływ surowca i technologii w kształtowaniu jakości produktów (na przykładzie miodów pitnych),
  • ocena wybranych czynników rokowniczych w rozwoju inwazyjnego nowotworu piersi.

Interdyscyplinarność konferencji i różnorodna tematyka wystąpień dały uczestnikom szersze spojrzenie na poprawne zaplanowanie badania oraz dobór odpowiednich metod analizy gromadzonych danych empirycznych. Na słuchaczy czekała dodatkowa atrakcja: quizy statystyczne z upominkami dla zwycięzców.

Patronat nad konferencją objęło Polskie Towarzystwo Statystyczne. Patronem medialnym było „Forum Akademickie”. Prezentacje wygłoszone podczas konferencji oraz dodatkowe materiały są dostępne pod adresem: www.statsoft.pl/konferencja.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)