Aktualności
Konferencje
16 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-16

Strategie uczelni w obliczu epidemii

Jakie strategie w obliczu epidemii przyjęły uczelnie? Czy poradziły sobie z tym nieoczekiwanym wyzwaniem? – o tym między innymi porozmawiają uczestnicy kolejnego webinaru organizowanego przez Fundację Rektorów Polskich wraz z PCG Academia.

Koronawirus dotyka szkoły wyższe w ich działalności dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Władze rektorskie stają zatem przed koniecznością realizacji kluczowych procesów dla funkcjonowania uczelni w zupełnie nowych warunkach. Webinaria, których patronem medialnym jest „Forum Akademickie”, są doskonałą platformą wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk w gronie przedstawicieli uczelni (m.in. rektorów, prorektorów, kanclerzy, dziekanów, osób pełniących funkcje kierownicze), interpretacji obecnie obowiązujących przepisów prawnych czy formułowania wspólnego stanowiska w sprawie reguł systemowych, dotyczących działania uczelni oraz aspiracji i obaw członków jej wspólnoty.

W najbliższy czwartek, 18 czerwca, o godzinie 13:30 kolejne webinarium, tym razem poświęcone strategiom uczelni w obliczu epidemii. Czy poradziły sobie z tym wyzwaniem? Jak można ocenić efekty z dzisiejszej perspektywy? Na pytania te odpowiadać będą eksperci:

  • prof. Piotr Jedynak – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich
  • prof. Piotr Wachowiak – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

W roli panelistów wystąpią: prof. Jerzy Woźnicki i prof. Łukasz Sułkowski, a moderatorem na najbliższej debacie będzie prof. Dominik Antonowicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Webinarium, odbywające się przy wsparciu Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i pod patronatem Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, zaplanowano na najbliższy czwartek, 18 czerwca, o godz. 13:30. Rejestracja za pomocą formularza na stronie: www.pcgacademiawebinaria.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące kolejnych webinariów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)