Aktualności
Konferencje
12 Czerwca
Opublikowano: 2018-06-12

Sztuczna inteligencja 15 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaprasza na otwarte seminarium naukowe „Sztuczna inteligencja”, które odbędzie się 5 czerwca 2018 r. w budynku A sala 1.

Sztuczna inteligencja fascynuje wszystkich. Już w najbliższej perspektywie może sprawić, że niektóre istniejące zawody przestaną być potrzebne. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 20-30 lat z rynku  zniknie 70-80% miejsc pracy. Z jednak pewnością  pojawią się nowe, które będą zmieniać istniejący świat.

Dzisiaj na światowych giełdach większość transakcji zlecają algorytmy sztucznej inteligencji. Firma IBM stworzyła superkomputer, który z powodzeniem zastępuje prawników. Komputer Watson udziela konsultacji prawnych, odpowiada  na zadane pytania z 90% trafnością. Elektroniczny prawnik gromadzi materiały i udziela konsultacji w zaledwie kilka sekund. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana też w medycynie. Maszyna dzisiaj jeszcze nie zastępuje lekarza w przepisywaniu recept, ale wspomaga w stawianiu diagnozy. Prognozuje się, że w 2030 roku współczynnik inteligencji komputerów będzie wyższy niż ludzi, chociaż już teraz ich możliwości przyprawiają o zawrót głowy.

Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi badania dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu problemów biznesowych. Podczas seminarium będzie można poznać przykłady oraz sposoby wykorzystania Sztucznej Inteligencji w Ekonomii.

Program seminarium:

godz. 13.30-15.00:

dr inż. Marcin Hernes: Technologie kognitywne jako narzędzie realizacji ogólnej sztucznej inteligencji

dr hab. inż. Radosław Rudek: Metody sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu problemów rzeczywistych

Dyskusja

godz. 15.00-15.30

Przerwa na kawę

godz. 15.30-17.00

dr inż. Maciej Pondel: Wybrane algorytmy machine learning w analizie danych systemów e-commerce

dr inż. Krzysztof Michalak: Informed Mutation Operator using Machine Learning for Optimization in Epidemics Prevention

Dyskusja

Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)