Aktualności
Konferencje
11 Marca
Opublikowano: 2024-03-11

Tech-life balance, czyli zadbać o przyjazną technologię

Szósta edycja konferencji dla kobiet w technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2024, odbędzie się w dniach 12–13 czerwca w Warszawie. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział 10 tys. uczestniczek i uczestników z ponad 80 krajów.

Konferencja Perspektywy Women in Tech Summit w ciągu zaledwie kilku lat stała się największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie i Azji. Traktowana jest też jako stałe miejsce spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych.

Od lat troszczymy się o zwiększenie udziału kobiet w IT/Tech, by technologiczna przyszłość świata była tworzona z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników, a proponowane rozwiązania stawały się coraz
lepsze dzięki uwzględnianiu różnorodnych perspektyw − mówi dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni konferencji i CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest tech-life balance. Chodzi o zadbanie o to, by technologia była dla nas jak
najbardziej przyjazna.

W świecie, w którym jesteśmy nieustannie bombardowani innowacjami, newsami i aktualizacjami, opanowuje nas coraz większe cyfrowe zmęczenie. Stąd właśnie hasło tegorocznego Perspektywy Women in Tech Summit i propozycja na cały rok jako Year of Tech-Life Balance – dodaje Siwińska.

W ten sposób po raz kolejny Perspektywy Women in Tech Summit stanie się miejscem dyskusji wyprzedzającej tematy standardowo podejmowane na konferencjach technologicznych. Przypomnijmy: to właśnie Summit był w Polsce pierwszym wielkoskalowym wydarzeniem pozytywnym klimatycznie – organizatorzy konferencji od 2022
r. liczą, redukują i kompensują z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia! W tym roku jako pierwsi aktywnie włączą się w działania na rzecz restytucji obszarów wodno-błotnych!

Na 5 scenach i w ramach 60 warsztatów podejmowane będą tematy z zakresu: komputerów kwantowych, interakcji human-machine, neurodiversity, data science, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep tech, rozwiązań chmurowych, a także cyfrowej ekologii i cyberbezpieczeństwa. Jak co roku ogłoszone zostanie także zestawienie TOP-100, czyli lista najlepszych ekspertek specjalizujących się w różnych technologiach, nauce i innowacjach (AI, cloud computing, 5G, cybersecurity) – w tym roku motywem przewodnim TOP-100 będzie data science.

Na specjalne zaproszenie organizatorów do warszawy przyleci Gitanjali Rao – studentka pierwszego roku w Massachusetts Institute of Technology, wynalazczyni, autorka i inspirująca mówczyni, która promuje STEM na całym świecie. W 2020 r. za swoje wynalazki oraz prowadzone warsztaty STEM została uhonorowana tytułem TIME Kid of the Year magazynu TIME. Jej wynalazki to: Kindly (aplikacja do walki z cyberprzemocą); Tetyda (innowacyjne narzędzie do wykrywania skażenia wody pitnej ołowiem); Epione (urządzenie do wczesnego diagnozowania uzależnienia od opioidów). Ma na swoim koncie tytuł Forbesa „30 Under 30 in Science” (2019), tytuł „Top Young Innovator” i UNICEF Youth Advocate na rok 2021 na Dubai World Expo (za wykorzystanie nauki do rozwiązywania problemów społecznych) oraz nagrodę społeczności Muhammeda Ali Humanitarian i Martina Luthera Kinga za bezinteresowną służbę na rzecz uczniów obozów dla uchodźców. Jest też autorką przetłumaczonej na 6 języków książki „Przewodnik młodego innowatora po STEM”.

W konferencji udział weźmie 500 najlepszych ekspertów z branży i 100 największych firm technologicznych. Organizatorzy spodziewają się obecności ponad 10 tys. studentek, specjalistek i liderek ze świata nowych technologii. Wydarzeniu towarzyszyć będą Targi Kariery z atrakcyjnymi ofertami pracy i branżowym networkingiem! Dla studentek i studentów kierunków technicznych, fizyki i matematyki oferowane są bezpłatne bilety!

VI edycja Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w dniach 12–13 czerwca w EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14). Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://womenintechsummit.pl/. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)