Aktualności
Konferencje
12 Marca
Opublikowano: 2023-03-12

Technologie, chemia i medycyna – w pogoni za implantem doskonałym

W maju na Politechnice Gdańskiej odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2022. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Technologie, chemia i medycyna – w pogoni za implantem doskonałym”.

Implantologia jako nauka nieustannie się rozwija. Każdego roku wprowadzane są innowacje, modyfikacje oraz nowe rozwiązania. Celem konferencji IMPLANTY 2023 jest przedstawienie obecnego stanu wiedzy, zacieśnienie współpracy między naukowcami, lekarzami i przedsiębiorcami oraz stworzenie forum do dyskusji nad postępem w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii tkankowej, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki i aparatury medycznej.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nowoczesnej implantologii zarówno podczas wygłaszanych wykładów plenarnych, komunikatów, jak i dyskusji w czasie sesji posterowych. Dodatkowo planowane jest przedstawienie aktualnej oferty firm z branży biomedycznej na specjalnych stanowiskach pokazowych.

Tegoroczna edycja konferencji IMPLANTY jest organizowana przez Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita oraz Koło Naukowe „Materiały w Medycynie”. Odbędzie się w dniach 18–20 maja w murach Politechniki Gdańskiej. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)