Aktualności
Konferencje
18 Maja
Opublikowano: 2021-05-18

Trwa rejestracja na pierwsze Work & Science Forum

Ruszyły zapisy na Work & Science Forum – targi pracy dla młodych naukowców. W dniach 27–29 maja na uczestników czekają prezentacje firm, wykłady plenarne, panele eksperckie oraz szkolenia z umiejętności miękkich.

To pierwsza tego typu impreza organizowana przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Jest efektem konsultacji, w wyniku których okazało się, że wiedza na temat potencjalnych możliwości rozwoju kariery poza uczelnią lub we współpracy z przemysłem i prywatnymi firmami jest w środowisku doktorantów dosyć niska.

To projekt istotny nie tylko dla doktorantów, ale dla całego środowiska akademickiego w Polsce. Doktoranci dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej należą czynnie zaangażowani w pracę zarobkową i przy okazji się doktoryzujący – im nie trzeba specjalnie pomagać w odnalezieniu się w sferze biznesowej. Natomiast druga grupa, świetnych pod względem merytorycznym i naukowym, mających ogromny potencjał i wiedzę, jest zamknięta w swoich zespołach, laboratoriach, w uczelnianych jednostkach. Choćby rektorzy nie wiem jak się starali, nie dla wszystkich znajdą miejsce w akademii. Po zakończeniu kształcenia czeka ich moment wyjścia na rynek prywatny. Patrząc na doświadczenie moich znajomych, którzy byli doskonałymi doktorantami, to była wyjątkowo trudna chwila, ponieważ nie ma nacisku na uświadamianie tych ludzi, co będzie pożądane poza uczelnią, czym mogą się chwalić, gdzie mogą szukać miejsc pracy dla siebie. Chciałbym, żeby targi zaznaczyły ten problem przepływu informacji między uczelniami a przemysłem – czego potrzebuje przemysł i co może uzyskać od uczelni. To by bardzo pozytywnie wpłynęło na życie akademickie – mówi Jarosław Olszewski, przewodniczący KRD.

Premierowe Work & Science Forum zaplanowano w dniach 27–29 maja. Adresowane jest do absolwentek i absolwentów kierunków biologiczno-medycznych, technicznych, humanistyczno-społecznych oraz artystycznych zainteresowanych dalszą karierą naukową, doktorantów, a także kandydatek i kandydatów do Szkół Doktorskich. Impreza będzie miała formułę hybrydową.

W części targowej młodzi naukowcy otrzymają możliwość bezpośredniego kontaktu z wystawcami oraz zapoznanie się z potencjalnymi ścieżkami kariery dostępnymi dla absolwentów studiów doktoranckich i szkół doktorskich. Spotkania odbywać się będą poprzez wirtualne stanowiska w ramach profesjonalnej platformy targowej. Umożliwi to zarówno prezentację informacji i materiałów reklamowych czy ofert pracy, jak również bezpośrednią rozmowę uczestników targów z wystawcami.

W trakcie wydarzenia zaplanowano także wystąpienia znanych naukowców oraz panele eksperckie z udziałem m.in. czołowych polskich inwestorów i naukowców zajmujących się innowacyjną gospodarką. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w szkoleniach z umiejętności miękkich.

Ruszyły już zapisy na Work & Science Forum (rejestracja TUTAJ) – ilość miejsc ograniczona! Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz na Facebooku. Patronem medialnym wydarzenia jest „Forum Akademickie”.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)