Aktualności
Konferencje
03 Lutego
Opublikowano: 2021-02-03

Tydzień z Horyzontem Europa

Tydzień z Horyzontem Europa – pod takim hasłem w dniach 8–12 lutego odbywać się będą ogólnodostępne webinaria przybliżające nowy Program Ramowy UE na rzecz badań i innowacji.

Od 36 lat Unia Europejska realizuje programy ramowe, których celem jest finansowanie badań naukowych i innowacji na rzecz rozwiązywania kluczowych problemów ważnych z punktu widzenia polityki, gospodarki i społeczeństwa europejskiego. W ubiegłym roku dobiegł końca ósmy program ramowy Horyzont 2020, którego budżet wynosił 77 mld euro. W latach 2021–2027 zastąpi go Horyzont Europa z budżetem około 95 mld euro. Jego głównym celem jest wzmocnienie wpływu badań i innowacji na rozwój polityk UE, wsparcie wdrażania innowacji przez europejski przemysł, w tym MŚP i sprostanie globalnym wyzwaniom, w tym zmianom klimatu i celom zrównoważonego rozwoju wyznaczonym przez ONZ.

Przybliżeniu tego programu służyć będzie cykl 15 webinariów, dostępnych dla uczestników w całej Polsce. Wśród tematów m.in.:

  • Strategia projektowa Horyzont Europa – dla naukowca i instytucji;
  • Ambitny, ponadprzeciętny i nowatorski? Jaki powinien być wniosek o grant ERC?;
  • Koncepcja klastrów w Horyzoncie Europa;
  • Jak zwiększyć sukces jednostki w Horyzoncie Europa?

Poszczególne webinaria prowadzone będą przez ekspertów Punktów Kontaktowych, którzy wspierają beneficjentów w aplikowaniu i realizacji projektów finansowanych z Programu Horyzont Europa. Wydarzenie, przebiegające pod hasłem Tydzień z Horyzontem Europa, odbędzie się w dniach 8–12 lutego. Trwa rejestracja na poszczególne webinaria.

System wsparcia beneficjentów w Polsce tworzy Krajowy Punkt Kontaktowy działający obecnie w strukturze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, oraz Sieć Regionalnych Punktów Kontaktowych (zlokalizowanych w Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Olsztynie, Szczecinie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu), a także Business Science Poland z siedzibą w Brukseli, również działające w strukturze NCBR. Prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz przekażą najważniejsze informacje pozwalające przygotować się polskim uczestnikom do nowego programu ramowego UE.

MK

Ambitny cel w Horyzoncie Europa – dr Zygmunt Krasiński, doradca strategiczny dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi

 

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: