Aktualności
Konferencje
22 Września
Opublikowano: 2021-09-22

W Ełku o biometrii i systemach informatycznych

W dniach 24–26 września w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku odbędzie się XX edycja International Conference on Computer Information Systems and Industiral Management Aplications. Opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówki i tęczówka oka, języka, DNA czy EEG będą przedmiotem wymiany doświadczeń badaczy z 12 krajów.

CISIM to międzynarodowa konferencja, która pozwala na wymianę informacji m.in. w zakresie zapewniania bezpieczeństwa z wykorzystaniem biometrii. Co roku głównym organizatorem jest Zespół biometrii działający na Politechnice Białostockiej pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Khalida Saeeda. Dotychczas wydarzenie odbywało się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich (np. w roku 2018 została zorganizowana w czeskim Ołomuńcu, a w 2019 w serbskim Belgradzie), a także poza kontynentem (np. w Wietnamie).

Komputerowe systemy informacyjne i ich aplikacje w przetwarzaniu i analizie obrazów oraz biometrii, zarówno behawioralnej, jak i fizjologicznej, obejmują badania w zakresie systemów przetwarzania informacji oraz technik identyfikacji tożsamości człowieka. Głównym celem naszej konferencji jest połączenie w jednym miejscu wielu zróżnicowanych kierunków badań – wyjaśnia prof. dr hab. inż. Khalid Saeed z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

W tym roku odbywa się jubileuszowa XX edycja konferencji. Wezmą w niej udział naukowcy z 12 krajów świata (m.in. Polski, Niemiec, Indii, Japonii, Włoch). Wśród poruszanych przez nich tematów będą:

  • biometria i metody zapewniania bezpieczeństwa (metody wstępnego przetwarzania, ekstrakcja cech, opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówka i tęczówka oka, język, DNA, EEG) – biometria, multimodalne metody biometryczne, analiza medyczna, bezpieczeństwo na granicach, systemy biometryczno-kryptograficzne, odciski palców, geometria dłoni, odciski dłoni, rozpoznawanie mowy i mówcy oraz wszystkie inne tematy skorelowane z opisem człowieka, klasyfikacją, identyfikacją oraz rozpoznawaniem tożsamości. Kansei Engineering. Systemy mierzące zachowanie człowieka oraz jego nastrój;
  • systemy informatyczne (przetwarzanie i analiza obrazów oraz sygnałów) – computervision, grafika komputerowa, klasyfikacja i rozpoznawanie obiektów, sztuczna inteligencja, ambient intelligence, systemy wszechobecne, systemy mobilne, bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych, sieci sensorowe, mobilne oraz ad-hoc, sieć zorientowana na usługi, oprogramowanie pośredniczące;
  • klasyfikacja i klastrowanie – klasyfikacja, klastrowanie, SVM, modele bayesowskie, sztuczne sieci neuronowe;
  • zarządzanie w przemyśle oraz inne rozwiązania – techniki handlu, ekonomia inżynierska, analiza ekonomiczna i kosztowa, trening i edukacja inżynierska, globalne procesy produkcyjne i zarządzanie, czynniki ludzkie w przemyśle, przetwarzanie informacji, inteligentne systemy, systemy wytwarzania, badania operacyjne, planowanie i kontrola produkcji, zarządzanie projektami, zarządzanie i kontrola jakości, bezpieczeństwo produkcji, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem, zarządzanie innowacją, ciąg rozwiązań produkcyjnych, modelowanie i symulacja systemów, zarządzanie technologią oraz wiedzą.

International Conference on Computer Information Systems and Industiral Management Aplications odbędzie się w dniach 24–26 września. Dzięki bezpośredniej transmisji w wydarzeniu mogą wziąć udział naukowcy z całego świata. Miejscem obrad będzie aula Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Ełku. Szczegółowy program znajduje się pod adresem: http://cisim2021.wi.pb.edu.pl.

Jerzy Doroszkiewicz, źródło; PB

Dyskusja (0 komentarzy)