W dniach 24–26 września w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku odbędzie się XX edycja International Conference on Computer Information Systems and Industiral Management Aplications. Opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówki i tęczówka oka, języka, DNA czy EEG będą przedmiotem wymiany doświadczeń badaczy z 12 krajów.
CISIM to międzynarodowa konferencja, która pozwala na wymianę informacji m.in. w zakresie zapewniania bezpieczeństwa z wykorzystaniem biometrii. Co roku głównym organizatorem jest Zespół biometrii działający na Politechnice Białostockiej pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Khalida Saeeda. Dotychczas wydarzenie odbywało się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich (np. w roku 2018 została zorganizowana w czeskim Ołomuńcu, a w 2019 w serbskim Belgradzie), a także poza kontynentem (np. w Wietnamie).
Komputerowe systemy informacyjne i ich aplikacje w przetwarzaniu i analizie obrazów oraz biometrii, zarówno behawioralnej, jak i fizjologicznej, obejmują badania w zakresie systemów przetwarzania informacji oraz technik identyfikacji tożsamości człowieka. Głównym celem naszej konferencji jest połączenie w jednym miejscu wielu zróżnicowanych kierunków badań – wyjaśnia prof. dr hab. inż. Khalid Saeed z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.
W tym roku odbywa się jubileuszowa XX edycja konferencji. Wezmą w niej udział naukowcy z 12 krajów świata (m.in. Polski, Niemiec, Indii, Japonii, Włoch). Wśród poruszanych przez nich tematów będą:
International Conference on Computer Information Systems and Industiral Management Aplications odbędzie się w dniach 24–26 września. Dzięki bezpośredniej transmisji w wydarzeniu mogą wziąć udział naukowcy z całego świata. Miejscem obrad będzie aula Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Ełku. Szczegółowy program znajduje się pod adresem: http://cisim2021.wi.pb.edu.pl.
Jerzy Doroszkiewicz, źródło; PB