Aktualności
Konferencje
17 Października
Opublikowano: 2023-10-17

W grudniu w Krakowie Medyczne Targi Wiedzy

Na początku grudnia w Krakowie odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Medyczne Targi Wiedzy”. Wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Fundację „Manuskrypt”.

To jedna z największych studenckich konferencji medycznych organizowanych w Polsce. W ubiegłym roku zgromadziła blisko 600 uczestników biernych oraz 100 aktywnych reprezentujących wszystkie kierunki medyczne. Wydarzenie adresowane jest do studentów i doktorantów, a jego motyw przewodni to interdyscyplinarność w medycynie. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

W tym roku odbędzie się 14 sesji naukowych w kategoriach: lekarski internistyczny, lekarski zabiegowy, case report, ortopedia i fizjoterapia, nauki przedkliniczne, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo i położnictwo, humanistyka medyczna, zarządzanie w ochronie zdrowia, dietetyka, nowoczesne technologie w medycynie, sesja doktorancka oraz anglojęzyczna. W każdej sesji wyłonionych zostanie po dwóch zwycięzców, którzy otrzymają nagrody o wartości 500 zł za I miejsce i 300 zł za II miejsce.

Pierwszy dzień zwieńczy oficjalna inauguracja, uroczysty bankiet oraz wieczór poetycki. Nazajutrz odbędą się warsztaty praktyczne z zakresu kardiochirurgii, elektrokardiografii, ultrasonografii, mikrochirurgii, szycia chirurgicznego, fizjoterapii, zakładania gipsu, oraz umiejętności miękkich. Konferencja zostanie podsumowana sesją prac zwycięskich, podczas której dla pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł.

Rejestracja uczestników aktywnych trwa tylko do 28 października i odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia. Więcej informacji na Facebooku. Konferencję organizują: Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Fundacja „Manuskrypt”. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)