Do 7 października trwa rejestracja na „Kadry Przyszłości”. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, mająca na celu integrację młodych, kreatywnych ludzi, od których zależy przyszłość Polski. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie doktoratom wdrożeniowym.
„Doktorat wdrożeniowy” to ministerialny program stworzony w 2017 roku. Był odpowiedzią na dylemat, przed którym młodzi ludzie stawali jeszcze kilka lat temu: kariera naukowa na uczelni czy rozwój zawodowy w biznesie? Nowa inicjatywa dała szansę setkom młodych ludzi na pogodzenie tych dwóch ścieżek rozwoju. Uczestnicy realizują badania naukowe mające na celu przygotowanie wdrożenia przemysłowego, na które zapotrzebowanie zgłasza firma. Przedsiębiorcy zyskują wykwalifikowanego, zmotywowanego i dobrze opłacanego pracownika.
W piątek, 21 października, na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, przedstawiciele świata nauki i biznesu podsumują 5 lat funkcjonowania tego programu. Będzie mowa o wyzwaniach, doświadczeniach i planach na przyszłość. Na pytanie, dlaczego warto realizować doktoraty wdrożeniowe odpowiedzą doktoranci, promotorzy i opiekunowie ze strony przedsiębiorstw. Uczestnicy bedą mogli się dowiedzieć, co jest kluczem do sukcesu przy realizacji doktoratu wdrożeniowego, jaką rolę naukowcy mogą pełnić w biznesie i jak wcielać w życie pomysły naukowe. Wszystko to podczas wydarzenia „Kadry Przyszłości”, mającego integrować młodych, kreatywnych ludzi. Do tej pory odbyły się dwie edycje, podczas których wybitni naukowcy oraz przedstawiciele polskiego biznesu spotykali się z uczestnikami programu „Doktorat wdrożeniowy”, olimpiad przedmiotowych Szkoły Orłów, studentami programu „Najlepsi z najlepszych! 2.0”, finalistami programu LIDER oraz uczestnikami programu „Mistrzowie Dydaktyki”. Dyskutowano między innymi o tym, jak skutecznie budować start-up czy z sukcesem wdrożyć swój produkt na rynek. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń między badaczami z różnych ośrodków naukowych i prezentacji instytucji wspierających innowacyjność, jak Sieć Badawcza Łukasiewicz czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Rejestracja na wydarzenie trwa do 7 października. Udział jest bezpłatny! Szczegóły na stronie internetowej: https://dw5.wsforum.pl.
MK