Aktualności
Konferencje
22 Września
Opublikowano: 2022-09-22

W listopadzie Lublin International Medical Congress for Students and Young Doctors

W dniach 17–19 listopada odbędzie się „Lublin International Medical Congress for Students and Young Doctors”. To jedna z największych konferencji naukowych dla studentów kierunków medycznych, młodych lekarzy i doktorantów.

Organizowane od dziewięciu lat wydarzenie o profilu edukacyjno-naukowym umożliwia młodym badaczom postawienie pierwszych kroków w środowisku naukowym, a tym bardziej doświadczonym budowanie swojego dorobku. Sprzyja także edukacji przyszłych oraz obecnych pracowników ochrony zdrowia, jak również rozwojowi społeczności akademickiej.

Przyświeca nam jeden cel – dać młodym naukowcom szansę zaprezentowania swoich zainteresowań, wymiany doświadczeń i poszerzania kompetencji. Chcemy, by nasza konferencja była nie tylko konkursem o Grand Prix, ale przede wszystkim wydarzeniem, które pozostanie w pamięci wszystkich uczestników – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Konferencja o charakterze interdyscyplinarnym skierowana jest do studentów kierunków medycznych, młodych lekarzy i doktorantów z całego świata. W poprzednich edycjach około połowa biorących udział pochodziła spoza Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się blisko pół tysiąca uczestników. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17–19 listopada i zostanie przeprowadzone w formule hybrydowej, głównie w języku angielskim. Na miejsce obrad wybrano Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Udział w konferencji jest odpłatny.

Organizatorem „Lublin International Medical Congress for Students and Young Doctors” jest Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. Wojciech Załuska, rektor UMLub. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)