Aktualności
Konferencje
07 Lutego
Opublikowano: 2022-02-07

W Lublinie o nowoczesnych technikach diagnostycznych

Szósta edycja konferencji szkoleniowo-naukowej NOMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures odbędzie się w dniach 18–19 marca. Jej organizatorem jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

U podstaw rozwoju współczesnych metod terapeutycznych leży nowoczesna diagnostyka. Potrzebie stworzenia płaszczyzny do wymiany doświadczeń i osiągnięć naukowych z zakresu metod diagnostycznych oraz medycyny małoinwazyjnej dla naukowców reprezentujących różne środowiska – medyczne, techniczne, biologiczne – wychodzą naprzeciw studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którzy organizują szóstą już konferencję NoMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures.

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na zawiłości i trudności związane z procesem diagnostyczno-leczniczym, jak i zaprezentowanie technologicznie zaawansowanych metod pomocnych w tym procesie – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Wydarzenie skierowane jest do studentów oraz młodych naukowców, którzy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania wyników własnych osiągnięć naukowych w zakresie nowoczesnych technik używanych w diagnostyce i leczeniu różnych jednostek chorobowych. W trakcie konferencji przewidziano warsztaty z zakresu diagnostyki obrazowej, innowacyjnych metod postępowania z pacjentem, wykłady oraz wiele tematycznych sesji naukowych.

W tym roku wydarzenie planowane jest w formule stacjonarnej. Odbędzie się w dniach 18–19 marca w Centrum Symulacji Medycznej przy ul. Chodźki 4 w Lublinie. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.nomad2022.org.

Konferencję organizuje Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Patronat honorowy sprawuje prof. dr hab. Wojciech Załuska, rektor UML. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

IV OGÓLNOPOLSKA 1

 

Dyskusja (0 komentarzy)