Aktualności
Konferencje
09 Września
Opublikowano: 2022-09-09

W Lublinie zaczyna się Zjazd PTChem

Ponad pół tysiąca naukowców z całej Polski przyjedzie do Lublina na rozpoczynający się 11 września 64. Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Gościem specjalnym będzie prof. Jean-Marie Lehn, laureat Nagrody Nobla z 1987 roku, twórca m.in. chemii supramolekularnej.

Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Lublinie to największa konferencja chemiczna organizowana w Polsce. Skupia zarówno naukowców, nauczycieli, jak i specjalistów pracujących w różnych gałęziach przemysłu chemicznego. W lubelskim wydarzeniu weźmie udział blisko 650 naukowców z całej Polski oraz ok. 50 badaczy z Ukrainy. Nie zabraknie wielu znamienitych gości – laureatów medali i wyróżnień przyznawanych przez TPChem oraz uczonych z kraju i zagranicy, którzy poprowadzą wykłady plenarne. Wykład inauguracyjny (12 września) wygłosi prof. Jean-Marie Lehn, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 1987 roku, wykładowca prestiżowego Collège de France, twórca m.in. chemii supramolekularnej.

Obrady będą się odbywały przez cały tydzień na trzech wydziałach UMCS: Chemii, Ekonomicznym oraz  Matematyki, Fizyki i Informatyki. Zostały podzielone na 17 sekcji naukowych (oraz Forum Młodych). Ich tematyka obejmie wszystkie dziedziny chemii, nad którymi pracują naukowcy i technologowie w polskich ośrodkach badawczych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Więcej informacji na stronie zjazdu: https://zjazd.ptchem.pl/.

MK

plakat 2021

Dyskusja (0 komentarzy)