Aktualności
Konferencje
26 Marca
Źródło: Unsplash
Opublikowano: 2024-03-26

W maju II Forum Administracji Akademickiej

Pod koniec maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się II Forum Administracji Akademickiej. W programie m.in. sesja plenarna z wykładami dotyczącymi bezpieczeństwa i cyfryzacji, a także warsztaty z podstaw low code, mikropoświadczeń i skutecznego zarządzania uczelnią.

To już ósma edycja imprezy, ale druga adresowana do wszystkich pracowników administracyjnych uczelni. Wcześniej odbywała się pod szyldem Forum Dziekanatów. W ubiegłym roku było to już Forum Pracowników Administracyjnych Uczelni, a teraz – Forum Administracji Akademickiej (akronim prawie jak nasz – FAA!).

Dwudniowe spotkanie rozpocznie się od prelekcji „Pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi – czy tylko język kształtuje rzeczywistość?” (do 10 kwietnia przedłużono ankietę na alternatywne określenie dla NNA). W dalszej części zaproszeni goście z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ośrodka Przetwarzania Informacji podzielą się planami w zakresie zmian prawnych i organizacyjnych dotyczących zarówno spraw naukowych, jak i dydaktycznych. Odrębna część obrad plenarnych poświęcona będzie cyfryzacji, m.in. przechowywaniu, podpisywaniu i doręczaniu elektronicznych dokumentów w USOS oraz usprawnieniu komunikacji w uczelni za pomocą sztucznej inteligencji.

Nazajutrz przewidziano warsztaty oraz sesje networkingowe. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z podstawami low code, tajnikami systemu CRM, skutecznym zarządzaniem uczelnią, poćwiczyć skuteczną komunikację, poznać zasady mikropoświadczeń, a także zobaczyć, w jaki sposób uczelnie pracujące na różnych systemach teleinformatycznych wdrażają elektroniczną teczkę studenta. Z kolei sesje networkingowe służą zapoznaniu się ze sposobami tworzenia organizacji pracowników administracyjnych na uczelniach czy poza nimi. Są to uczelniane fora dziekanatów, a także organizacje branżowe takie jak IROs Forum (programy międzynarodowe), PACTT (transfer technologii) czy Stowarzyszenie PRom (PR i komunikacja).

II Forum Administracji Akademickiej odbędzie się w dniach 27–28 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Szczegółowe informacje, w tym program, na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Forum Administracji Akademickiej 01.04.2024 13:20

    O tak - FAA prawie jak FA, ale Wy byliście pierwsi :)