Aktualności
Konferencje
22 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-22

W maju kolejna odsłona Juvenes Pro Medicina

W dniach 9–12 maja w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się kolejna edycja studenckiej konferencji naukowej Juvenes Pro Medicina. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do młodych naukowców z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Juvenes Pro Medicina to jedna z największych w kraju konferencji naukowo-szkoleniowych dla studentów i młodych lekarzy. Jest organizowana od 1962 roku przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez ostatnie trzy lata miała formułę hybrydową. W tym roku odbędzie się stacjonarnie w budynkach kompleksu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego UMŁ. To 62 odsłona tej ogólnopolskiej konferencji, a 20 o charakterze międzynarodowym.

W programie konkurs prac studentów-naukowców w 22 sesjach tematycznych dotyczących m.in. nauk podstawowych, specjalizacji internistycznych i zabiegowych, stomatologii, farmacji. Zakończeniem tej części będzie sesja plenarna, w której zdobywcy pierwszego miejsca z każdej sesji tematycznej zaprezentują wyniki swoich badań w rozszerzonej formie przed gronem jurorów ze środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dodatkowo zaplanowano cztery sesje poświęcone przypadkom klinicznym z klinik i oddziałów, na których pracują i kształcą się studenci.

Podczas konferencji studenci kierunków medycznych i młodzi medycy mają szansę nawiązać międzynarodowe kontakty z uznanymi ekspertami z różnych dziedzin medycyny, firmami medycznymi oraz innymi młodymi naukowcami. Nieodłączną częścią wydarzenia są też warsztaty, wykłady i seminaria z udziałem zagranicznych prelegentów i specjalistów. Warsztaty mają na celu poszerzenie umiejętności klinicznych uczestników, a także rozwój ich umiejętności w aspekcie badań naukowych i umiejętności społecznych, niezbędnych w pracy naukowca.

Juvenes Pro Medicina 2024 odbędzie się w dniach 9–12 maja. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej wydarzenia. Patronem medialnym konferencji jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)