Aktualności
Konferencje
09 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-09

W maju w Lublinie XII Konferencja Symulacji Medycznej

W dniach 22–23 maja w Lublinie odbędzie się XII Konferencja Symulacji Medycznej i Edukacji dla Studentów i Młodych Lekarzy – MedIQ 2024. Wydarzenie organizowane w formule hybrydowej skierowane jest do studentów kierunków medycznych oraz doktorantów.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. W jej ramach odbędą się sesje naukowe (nauk medycznych, nauk farmaceutycznych, nauk o zdrowiu), podczas których będzie możliwość zaprezentowania prac oryginalnych, poglądowych i opisów przypadków. Zaplanowano także dwie sesje plakatowe, warsztaty oraz wykłady ekspertów.

W trakcie konferencji przewidziano również symulacyjne zawody SimChallenge w kategoriach: interdyscyplinarne, dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, farmacja, położnictwo oraz Mini SimChallenge dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego i SimChallenge dla uczniów liceum, a także zawody na szczeblu ogólnopolskim dla studentów farmacji oraz dietetyki.

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 22–23 maja, ma zasięg ogólnopolski i skierowane jest do studentów wszystkich kierunków medycznych oraz doktorantów. Organizowane jest przez Studenckie Koło Naukowe Symulacji Medycznej, Centrum Symulacji Medycznej oraz Katedrę i Zakład Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”. Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie: https://www.mediq.umlub.pl/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)