Aktualności
Konferencje
20 Stycznia
Opublikowano: 2022-01-20

W maju we Wrocławiu X Kongres Technologii Chemicznej

Jak ograniczyć zmiany klimatu? W jaki sposób wdrażać zieloną chemię? Jak nauka i przemysł mogą połączyć siły dla dobra planety? Jak bezpiecznie stosować chemię w produkcji żywności? – to tematy, o których naukowcy i przedstawiciele świata biznesu będą rozmawiać podczas X Kongresu Technologii Chemicznej. Rejestracja tylko do końca lutego!

Kongres gromadzi ekspertów z szeroko rozumianej technologii chemicznej wykorzystywanej w różnych branżach gospodarki, naukowców i dydaktyków z wielu uczelni oraz przedstawicieli przemysłu chemicznego. Organizowany jest od 28 lat w różnych ośrodkach naukowych. Jubileuszowa, dziesiąta, edycja odbędzie się w dniach 11–14 maja 2022 r. Po ćwierć wieku wydarzenie powraca na Politechnikę Wrocławską. Spodziewany jest przyjazd ponad 500 gości. Tegoroczna odsłona będzie miała nowoczesną formułę, wykorzystującą najnowsze rozwiązania komunikacyjne (m.in. aplikacja mobilna „TeChem10” zawierająca szereg udogodnień na smartfony).

W ramach Kongresu planowane są wykłady plenarne, a także prezentacje ustne i sesje plakatowe w 5 sekcjach:

  1. Plenarna (członkowie Stałego Komitetu Kongresu Technologii Chemicznej);
  2. Technologie produktów podstawowych (rafinacja ropy naftowej i jej produktów, dodatki do paliw i olejów, nawozy, tworzywa polimerowe i dodatki pomocnicze, inne procesy wielkotonażowe);
  3. Technologie produktów specjalistycznych (produkty i tworzywa specjalistyczne, tworzywa konstrukcyjne i dodatki wspomagające, środki ochrony roślin i produkty bakteriobójcze);
  4. Technologie dla gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony klimatu (zielona chemia, technologie materiałowe i korozja, technologie wytwarzania i magazynowania energii);
  5. Biotechnologie (przemysł żywnościowy, przemysł medyczny, farmaceutyczny i kosmetyczny, agrobiotechnologia)

W ramach każdej sesji przewidziano: debatę (panel dyskusyjny), meeting room science & business

Zaplanowaliśmy wykłady specjalistów, prezentacje najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań technologicznych, a także dyskusje i debaty. Szczególnie interesująco zapowiada się debata poświęcona problemom rosnących cen gazu ziemnego w produkcji chemicznej. Ale to nie wszystko. Uczestnicy zajmować się będą także innymi istotnymi dla współczesnego świata kwestiami. Pozyskiwanie nowych surowców, technologie produktów podstawowych i specjalistycznych, biotechnologia przemysłowa czy tzw. zielona chemia – o tym wszystkim chcemy rozmawiać i wymieniać doświadczenia podczas TeChem10 – zapowiada prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego PWr, przewodnicząca komitetu naukowego Kongresu.

Imprezie towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe, takie jak: inkubator innowacji, spotkania biznesowe czy prezentacje ofert firm z branży chemicznej. Swoje drzwi dla uczestników otworzą także wyspecjalizowane laboratoria Wydziału Chemicznego, zwykle niedostępne dla osób spoza uczelni.

Rejestracja uczestników trwa do końca lutego! Szczegółowe informacje, w tym program ramowy wydarzenia, znajdują się na stronie internetowej: https://techem10.pwr.edu.pl/.

MK, źródło: PWr

Dyskusja (0 komentarzy)