Aktualności
Konferencje
19 Kwietnia
Opublikowano: 2023-04-19

W maju XI Konferencja Symulacji Medycznej i Edukacji MedIQ 2023

W dniach 24–27 maja w Lublinie odbędzie się XI Konferencja Symulacji Medycznej i Edukacji MedIQ 2023. Wydarzenie organizowane w formule hybrydowej skierowane jest do studentów kierunków medycznych w całej Polsce.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. W jej ramach odbędą się warsztaty szkoleniowe, zawody symulacyjne oraz sesje naukowe. Te ostatnie zostaną przeprowadzone w formule hybrydowej, tj. online za pomocą platformy Zoom oraz stacjonarnie. Sesje obejmują następujące dziedziny: medycyna ratunkowa, anestezjologia i intensywna terapia, ginekologia, położnictwo i onkologia, pediatria, nauki kliniczne zabiegowe i radiologia, edukacja medyczna, komunikacja i psychiatria, stomatologia, nauki farmaceutyczne i biomedyczne. Zaplanowano także sesję dla doktorantów.

Część szkoleniowa składa się z paneli dyskusyjnych i warsztatach z wyżej wymienionych dziedzin. Będzie można także wziąć udział w wewnątrzuczelnianych zawodach: SimChallenge interprofesjonalne, SimChallenge Położnictwo, SimChallenge Pielęgniarstwo, SimChallenge Ratownictwo, SimChallenge Farmacja, ogólnopolskie SimChallenge Dietetyka i ogólnopolskie SimChallenge Stomatologia. Dodatkowo odbędą się zawody dla licealistów oraz mini SimChallenge dla studentów I roku kierunku lekarskiego.

Tegoroczna edycja konferencji połączona jest z jubileuszem 10-lecia Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Organizatorami wydarzenia są: Studenckie Koło Naukowe Symulacji Medycznej, Centrum Symulacji Medycznej oraz Katedra i Zakład Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Więcej szczegółów, w tym program konferencji na stronie internetowej: http://www.mediq.umlub.pl/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)