Aktualności
Konferencje
24 Października
Opublikowano: 2022-10-24

W przyszłym tygodniu Poland 2.0 Summit

Na początku listopada w Londynie odbędzie się konferencja Poland 2.0 Summit, organizowana przez polskich studentów z wiodących europejskich uczelni. Wśród tematów m.in. smart cities, foodtech i przyszłość cyberbezpieczeństwa w dobie metaverse.

To już ósma edycja tego wydarzenia, które integruje nie tylko polskich studentów i przedsiębiorców, ale też specjalistów i innowatorów. Stanowi ono doskonałą przestrzeń do wymiany idei i poglądów, niezależnie od wieku czy pochodzenia uczestników. Ostatnia, warszawska, odsłona przyciągnęła ponad 200 gości. W tym roku Poland 2.0 Summit odbędzie się w dniach 4–5 listopada w Londynie.

W trakcie dwudniowej imprezy uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych związanych z trzema ścieżkami tematycznymi: Trends in Business, Modern Issues oraz Brave Green World, wysłuchają dyskusji prelegentów oraz będą mogli zaangażować się w sesje pytań i odpowiedzi z założycielami największych polskich start-upów technologicznych, m.in. Pawłem Piotrowiczem, i przedstawicielami świata akademii, m.in. Maciejem Kaweckim.

Na Poland 2.0 Summit pojawią się m.in. prelegenci z takich firm, jak Boston Consulting Group, Procter & Gamble, LOT oraz Goldman Sachs, którzy wzbogacą rozmowy o perspektywę ze świata biznesu. Specjaliści poruszą kwestie związane z naszą przyszłością, np. rolą wodoru w transformacji energetycznej w kontekście kryzysu energetycznego, zmianami w branży żywieniowej w dobie nowoczesnych technologii oraz cyberbezpieczeństwem jako nowej kwantowej rewolucji.

Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w warsztatach poprowadzonych przez przedstawicieli globalnych firm, zaś nazajutrz – w sesji networkingowej, lunchu i uroczystym balu. Bilety na Poland 2.0 Summit 2022 są już dostępne! Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorem corocznej konferencji Poland 2.0 Summit jest fundacja Poland 2.0, która od 2015 roku zrzesza polskich studentów z zagranicznych uczelni. Oferuje także szeroki wachlarz inicjatyw, takich jak podcast #NOMAD (rozmowy z inspirującymi przedsiębiorcami), Edu 2.0 (program ambasadorski ułatwiający przyszłym studentom lepsze poznanie uczelni swoich marzeń) oraz Work 2.0 (program stażowy dla studentów, którzy chcą zyskać doświadczenie zawodowe w start-upach).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)