Aktualności
Konferencje
05 Maja
Opublikowano: 2023-05-05

W przyszłym tygodniu w Łodzi kolejna edycja Juvenes Pro Medicina

W dniach 11–13 maja w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się kolejna edycja studenckiej konferencji naukowej Juvenes Pro Medicina. To jedno z najstarszych i najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do młodych naukowców z dziedziny nauk medycznych.

To już 61. odsłona tej ogólnopolskiej konferencji, a 19. o charakterze międzynarodowym. Program obejmuje konkurs prac młodych naukowców w osiemnastu sesjach tematycznych dotyczących m.in. nauk podstawowych, onkologii, immunologii, fizjoterapii i ortopedii, chirurgii i transplantologii, radiologii, pediatrii, psychiatrii i psychologii, nefrologii, neurologii czy chorób wewnętrznych.

Młodzi adepci sztuk medycznych przedstawią zarówno wyniki oryginalnych badań, jak i przypadki kliniczne. Autorzy najlepszych prac przedstawią swoje osiągnięcia w poszerzonej formie na sesji plenarnej przewidzianej w ostatnim dniu wydarzenia. Poza sesjami naukowymi uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności
laboratoryjne i kliniczne na warsztatach z tak różnorodnych dziedzin, jak laparoskopia, endoskopia, sterowane wyobrażenia, echo serca, kapilaroskopia, cewnikowanie pęcherza, podstawy szycia chirurgicznego i wiele innych. W ostatnim dniu odbędzie się też sesja wykładowa zawierająca wykłady renomowanych ekspertów.

Juvenes Pro Medicina 2023 odbędzie się w dniach 11–13 maja w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorem jest Studenckie Towarzystwo Naukowe UM w Łodzi.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)