Aktualności
Konferencje
21 Stycznia
Opublikowano: 2020-01-21

Warsztaty ERC „Krok po kroku”

Jesteś naukowcem po doktoracie? Masz wyjątkowy pomysł na badania? Chcesz ubiegać się o prestiżowy grant European Research Council (ERC)? Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN organizuje warsztaty „Krok po kroku”.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych to utworzona w 2007 roku przez Komisję Europejską niezależna agenda UE finansująca najwyższej jakości badania prowadzone na terenie Unii Europejskiej, zarządzana przez Scientific Council, w skład którego wchodzą wybitni europejscy naukowcy. W latach 2014–2020 Rada dysponuje budżetem ponad 13 mld euro (w ramach programu Horyzont 2020) pozwalającym na wsparcie blisko 7 tys. grantów, w których udział weźmie ponad 40 tys. naukowców. Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie, przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym. High risk – high gain to motto przewodnie grantów ERC, dla których jedynym kryterium oceny pomysłów jest doskonałość naukowa. Oferta grantowa kierowana jest do naukowców z całego świata, znajdujących się na każdym etapie kariery, zamierzających realizować granty na terenie Unii Europejskiej. Budżet pojedynczego projektu może sięgać nawet 3,5 miliona euro. W grudniowym rozdaniu ERC Consolidator Grants pojawiły się cztery polskie akcenty.

Aby pomóc naukowcom w staraniach o granty ERC Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN organizuje warsztaty Krok po kroku”, podczas których będzie można się dowiedzieć, jak skonstruować projekt spełniający wymogi ERC, jak sformułować opis projektu, aby odpowiadał strukturze wniosku, jak przedstawić własne osiągnięcia naukowe oraz jak skalkulować wiarygodny i wykonalny budżet. Uczestnicy wysłuchają wskazówek, a następnie wezmą udział w ćwiczeniach, aby móc zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty ERC „Krok po kroku” będą odbywać się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 9:30–15:30:

MK

Dyskusja (0 komentarzy)