Aktualności
Konferencje
26 Maja
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-05-26

Warsztaty nt. społecznej odpowiedzialności nauki

Bezpłatne warsztaty dla naukowców z całego kraju dotyczące społecznej odpowiedzialności nauki organizują Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski.  

Czym jest społeczna odpowiedzialność nauki, czy i po co przekładać wyniki prowadzonych prac badawczych na innowacje społeczne? – to pytanie, z którym coraz częściej mierzą się ludzie świata nauki. Badacze, którzy chcą dowiedzieć się na ten temat więcej, mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Ich celem jest upowszechnienie koncepcji społecznej odpowiedzialność nauki, w tym w szczególności roli naukowców w tym procesie.

Popularyzację osiągnięć polskiej nauki rozumiemy jako zaangażowanie naukowców w proces przełożenia wyników przeprowadzonych badań na działania aplikacyjne, które służą rozwiązywaniu problemów społecznych – innowacje społeczne – mówi dr Katarzyna Modrzejewska z PW, kierownik projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne”.

Warsztaty adresowane są do naukowców z całej Polski, zarówno tych mających doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych i działalności wdrożeniowej, jak i tych, znajdujących się dopiero na początku swojej ścieżki naukowej, w tym doktorantów. Spotkania odbywają się online (przez platformę Zoom). Można już się zapisywać.

Najbliższe terminy to:

  • 31 maja, 7 czerwca, 15 czerwca – godz. 16.15 – 19.15 (organizowane przez PW);
  • 9 czerwca, 14 czerwca – godz. 17.00 – 20.00 (organizowane przez UW).

Warsztaty poprowadzą przedstawiciele dwóch uczelni badawczych: Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego: dr Katarzyna Modrzejewska (Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW), dr inż. Jolanta Korkosz-Gębska (Wydział Inżynierii Produkcji PW), Dariusz Parzych (Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii/Wydział Zarządzania PW), dr hab. Katarzyna Dziewanowska (Wydział Zarządzania UW), dr Agnieszka Brzozowska (Wydział Zarządzania UW) i Małgorzata Szwed (Wydział Zarządzania UW).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)