Aktualności
Konferencje
25 Lipca
Opublikowano: 2022-07-25

We wrześniu Forum Młodych Bibliotekarzy

„Biblioteka w sercu” – to hasło 14 Forum Młodych Bibliotekarzy, które odbędzie się w dniach 8–9 września w Katowicach i Zabrzu. Panele tematyczne dotyczyć będą pracy z czytelnikiem, zasobów wirtualnych, rozwoju pracowników bibliotek i ich współpracy. 

Forum Młodych Bibliotekarzy jest miejscem do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy bibliotekarzami i osobami związanymi z kulturą i nauką z całej Polski. Odbywa się od 2006 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W dotychczasowych edycjach wzięło udział  ponad 4,5 tys. osób.

W tym roku (8–9 września) po raz pierwszy wydarzenie zostanie zorganizowane na Śląsku. Poszczególne części wydarzenia odbędą się w Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w Zabrzu oraz na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Hasłem tej edycji FMB jest „Biblioteka w sercu”. Wykłady dotyczyć będą pracy z czytelnikiem, zasobów wirtualnych, rozwoju pracowników bibliotek i ich współpracy. Wśród tematów m.in.: „Multimedialne i drukowane pomoce do doradztwa zawodowego, które wzbogacą ofertę biblioteki”, „Zetki kontra boomerzy, czyli różne pokolenia bibliotekarzy”, „Aesthetics w bibliotece, czyli jak stworzyć klimatyczny kącik minimalnym wysiłkiem?”, „Przez eBooki do serca – eBooki i platforma zamawiania EBSCO”. Zaplanowano także warsztaty, m.in. z projektowania uniwersalnego czy nowych technologii w promocji czytelnictwa.

Szczegółowe informacje, w tym program wydarzenia, dostępne są na stronie internetowej Forum Młodych Bibliotekarzy. Organizatorami tegorocznej edycji są m.in. Biblioteka Śląska, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)