Aktualności
Konferencje
06 Lutego
Opublikowano: 2024-02-06

We wrześniu nad Brdą o bezpieczeństwie komputerowym

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich będzie organizatorem 29. Europejskiego Sympozjum Badań nad Bezpieczeństwem Komputerowym ESORICS 2024. Wydarzenie zaplanowano w dniach 16–20 września na terenie kampusu w Fordonie.

European Symposium on Research in Computer Security (ESORICS) to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, które co roku przyciąga najwybitniejszych ekspertów i badaczy w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. ESORICS jest konferencją o randze CORE A, wysoko ocenianą przez środowisko naukowe (przyjmowanych jest ok. 15% zgłoszonych prac).

Konferencja odgrywa dużą rolę w europejskiej i międzynarodowej debacie na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochronie informacji w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych. Podczas sympozjum uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami dotyczącymi zabezpieczeń sieciowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technologii prywatności i wielu innych aspektów cyfrowego bezpieczeństwa.

Przyznanie organizacji wydarzenia Politechnice Bydgoskiej to w dużej mierze docenienie przez europejskie środowisko naukowe znaczących prac grupy badawczej PATRAS kierowanej przez prof. Michała Chorasia z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki w dziedzinie bezpieczeństwa (m.in. bezpieczeństwo sztucznej inteligencji, sztuczna inteligencja dla cyberbezpieczeństwa i wykrywania ataków sieciowych oraz walka z dezinformacją i fake newsami).

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej konferencji: www.esorics2024.org.

MK, źródło: PBS

Dyskusja (0 komentarzy)