Aktualności
Konferencje
05 Września
Opublikowano: 2022-09-05

We wrześniu w Krakowie 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism

W dniach 17–20 września w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism „From bench to bedside: mechanisms and novel treatment options for alcohol-related disorders”.

2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism to międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja gromadząca lekarzy i badaczy różnych specjalności wokół problematyki używania alkoholu, mechanizmów i leczenia uzależnienia od alkoholu oraz ogólnoustrojowych powikłań związanych z przewlekłą eskpozycją na alkohol, w szczególności alkoholowej choroby wątroby.

Udział w wydarzeniu wezmą wiodący naukowcy z całego świata prowadzący badania w tych obszarach oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych i ośrodków specjalistycznych, zajmujących się problematyką uzależnień. Program oparty został wokół trzech głównych wątków tematycznych, obejmujących aspekty biologiczne, medyczno-kliniczne i psychospołeczne oraz uszkodzenia narządów spowodowane piciem alkoholu.

Zależy nam na tym, aby Kongres stał się miejscem merytorycznej współpracy interdyscyplinarnej i polem do dyskusji oraz wymiany poglądów dotyczących problematyki uzależnień i chorób wątroby. Naszym pragnieniem jest, aby wydarzenie skupiło także czołowych specjalistów z różnych dziedzin medycyny z naszego kraju. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań w terapii uzależnień i powikłań przez nie wywołanych – napisał w zaproszeniu prof. dr hab. Marcin Wojnar, kierownik Kliniki Psychiatrycznej  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, organizator Kongresu.

Formularz rejestracji dostępny jest pod linkiem: https://www.isbra-esbra2022.com/ofertaspecjalna (dla uczestników z Polski specjalna stawka). Więcej szczegółów, w tym program wydarzenia, na stronie internetowej: https://www.isbra-esbra2022.com/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)