Aktualności
Konferencje
15 Kwietnia
Opublikowano: 2020-04-15

Webinarium na temat procedur awansu naukowego

W ramach prowadzonej przez Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego akcji #PomagamyUczelniom w piątek odbędzie się webinar poświęcony procedurom awansu w okresie pandemii koronawirusa.  

Epidemia koronawirusa wymusiła na uczelniach zmianę dotychczasowego modelu ich funkcjonowania. Konieczne stało się niemal natychmiastowe wdrożenie pracy i nauczania w trybie zdalnym oraz maksymalne uelastycznienie procedur. Dlatego właśnie IRSW postanowił udzielić wsparcia uczelniom, pomagając zarówno władzom, jak i pracownikom, stawić czoła nowym problemom oraz odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości. Służyć temu mają m.in. szkolenia prowadzone w formie online. Po webinarium „Wybory w uczelniach publicznych w czasie epidemii” (materiały dostępne na: https://irsw.pl/webinar-wybory-materialy/), w najbliższy piątek odbędzie się kolejne, tym razem dotyczące prowadzenia procedur awansu naukowego w okresie przejściowym, z naciskiem na działania prowadzone w czasie pandemii COVID-19. W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się:

  • jakie zmiany w zakresie nadawania stopni i tytułu wprowadzi tzw. Tarcza Antykryzysowa,
  • na co zwracać uwagę prowadząc obecnie czynności w procedurach awansowych,
  • w jaki sposób czynności w postępowaniach można przeprowadzać w sposób zdalny,
  • jakie są najczęstsze błędy w postępowaniach prowadzonych w okresie przejściowym na podstawie „starego trybu”.

Spotkanie, które rozpocznie się w piątek 17 kwietnia o godz. 11:00, poprowadzi Piotr Pokorny, prawnik, konsultant i szkoleniowiec w zakresie szkolnictwa wyższego z 7-letnim doświadczeniem trenerskim. Jest doktorantem w Katedrze Teorii Organizacji i Kierownictwa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Specjalizuje się w prawie o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem ewaluacji i tworzenia systemów zapewniania jakości kształcenia oraz prawa awansu naukowego. Autor i współautor publikacji, ekspertyz, opinii oraz interpretacji prawnych z zakresu szkolnictwa wyższego. Od 2012 roku jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona. Link do rejestracji: https://bit.ly/WWebinarAwansNaukowyPPokorny.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)