Aktualności
Konferencje
09 Maja
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-05-09

Wieloznaczność dźwięku

We wtorek, 10 maja, rozpoczyna się dwudniowa Studencka Konferencja Naukowa „Wieloznaczność dźwięku”To ósma odsłona wydarzenia organizowanego przez młodych teoretyków i kompozytorów kształcących się w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Studencka Konferencja Naukowa Wieloznaczność Dźwięku organizowana przez Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki AMKL to cykliczne wydarzenie, którego podsumowaniem jest coroczna publikacja pokonferencyjna ukazująca się nakładem Wydawnictwa AMKL. Poprzednie edycje spotkały się z zainteresowaniem wielu młodych badaczy z Polski i z zagranicy.

Również w tym roku młodzi badacze będą rozmawiać na temat istoty dźwięku. Hasłami przewodnimi spotkania, zorganizowanego w formule online, będą: krytyka, estetyka muzyczna, a także szeroko rozumiany eksperyment w muzyce. Prelegenci będą mówili m.in. o roli dźwięku w kreowaniu krajobrazu, ustawieniu orkiestry na przestrzeni dziejów czy wartości estetycznej utworów muzycznych wykorzystywanych w muzykoterapii.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter, konferencja adresowana jest zarówno do studentów teorii muzyki i muzykologii, jak i adeptów innych dyscyplin akademickich, którym bliska jest wspomniana tematyka. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie Koncert Kompozytorski, podczas którego będzie można usłyszeć dzieła młodych kompozytorów studiujących w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W programie znalazły się
różnorodne utwory przedstawicieli kilku klas kompozycji. Nie zabraknie dzieł inspirowanych muzyką dawną, sporo będzie również twórczości z wykorzystaniem elektroniki i nowatorskich rozwiązań. Koncert odbędzie się 10 maja o godzinie 18:30. Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnej karty wstępu możliwej do pobrania w budynku E (recepcja). Live streaming na kanale YouTube AMKL.

MK

Program konferencji

Dyskusja (0 komentarzy)