Aktualności
Konferencje
08 Maja
Opublikowano: 2024-05-08

Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

Już za nieco ponad miesiąc w Warszawie odbędzie się Women in Tech Summit 2024 – największa w Europie konferencja dla kobiet w IT & TECH. W trakcie wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy!

Ponad 8 tys. uczestniczek spodziewają się organizatorzy tegorocznej, szóstej już edycji Perspektywy Women in Tech Summit. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi w Warszawie największe umysły nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Tematem wiodącym będzie tech-life balance, czyli zadbanie o to, by technologia była dla nas jak najbardziej przyjazna.

Wśród gości specjalnych pojawią się m.in.:

  • prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”;
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN;
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM;
  • prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki;
  • prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.

W czasie konferencji dyskutowane będą takie tematy, jak: programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Biorący udział w Summicie zdobędą także nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech & Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 zaplanowano konsultacje ze znakomitymi mentorkami i mentorami!

Perspektywy Women in Tech Summit to także niepowtarzalna szansa, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery, podczas których zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet globalnych firm technologicznych.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy (!).

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Tegoroczna odsłona Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w dniach 12–13 czerwca w EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14). Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)