Aktualności
Konferencje
04 Maja
Opublikowano: 2020-05-04

Wpływ społeczny – III kryterium w ewaluacji jakości działalności naukowej

W ramach akcji #PomagamyUczelniom, prowadzonej przez Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, 6 maja odbędzie się webinarium adresowane do pracowników naukowych oraz osób zarządzających dyscyplinami.

Epidemia koronawirusa wymusiła na uczelniach zmianę dotychczasowego modelu ich funkcjonowania. Konieczne stało się niemal natychmiastowe wdrożenie pracy i nauczania w trybie zdalnym oraz maksymalne uelastycznienie procedur. Dlatego właśnie IRSW postanowił udzielić wsparcia uczelniom, pomagając zarówno władzom, jak i pracownikom, stawić czoła nowym problemom oraz odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości. Służyć temu mają m.in. szkolenia prowadzone w formie online.

W najbliższą środę, 6 maja, odbędzie się kolejne, tym razem poświęcone wpływowi społecznemu – III kryterium w ewaluacji jakości działalności naukowej. Adresowane jest w szczególności do pracowników naukowych oraz osób zarządzających dyscyplinami. W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się:

  • co jest podstawą oceny w III kryterium ewaluacyjnym,
  • jak zidentyfikować wpływ społeczny,
  • na co zwrócić uwagę w przygotowywaniu opisu wpływu,
  • jakie źródła potwierdzające wpływ możemy wskazać i jak ich szukać,
  • jakie są dobre praktyki – na przykładzie brytyjskiego systemu REF.

Spotkanie, które rozpocznie się w środę 6 maja o godz. 11:00, poprowadzi dr Katarzyna Świerk. Od kilkunastu lat zajmuje się teoretycznymi i praktycznymi problemami szkolnictwa wyższego, jego strukturą, organizacją i uzyskiwaniem stopni naukowych, a także sposobami przygotowania i realizacji projektów dydaktycznych, badawczych, finansowanych ze środków europejskich. Realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla instytucji szkolnictwa wyższego. Posiada 11-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 8 lat na stanowisku kierowniczym zarówno w Polsce, jak i poza granicami: Niemcy (2003), Chińska Republika Ludowa (2008), Brazylia (2017). Członkini Polskiego Towarzystwa Chemicznego (od 2004 roku).

MK

Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona (max 220 osób).
Dyskusja (0 komentarzy)