Aktualności
Konferencje
05 Maja
Opublikowano: 2022-05-05

Współpraca z EMBL – możliwości dla polskich naukowców

O możliwościach, jakie polskim naukowcom daje współpraca z Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej, będzie się można przekonać podczas Online Info Day, który zaplanowano na 9 czerwca. W wydarzeniu weźmie udział Edith Heard, dyrektor generalna EMBL.

Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL) jest międzynarodową organizacją specjalizującą się w prowadzeniu badań podstawowych w dziedzinie nauk przyrodniczych. Zostało powołane w 1974 roku z inicjatywy Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Skupia obecnie 27 państw członkowskich – Polska dołączyła do tego grona w 2019 roku. W sześciu ośrodkach badawczych zlokalizowanych w Barcelonie, Grenoble, Hamburgu, Heidelbergu, EMBL-EBI Hinxton (niedaleko Cambridge) i Rzymie pracuje ponad 1800 osób.

EMBL prowadzi światowej klasy innowacyjne badania w dziedzinie nauk o życiu, oferuje zaawansowane szkolenia dla studentów i naukowców oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii, usług naukowych i eksperymentalnych dla swoich państw członkowskich. O możliwościach, jakie daje współpraca z EMBL, będzie się można przekonać 9 czerwca w godz. 9:00 – 12:30, podczas dnia otwartego online. Wydarzenie adresowane jest do polskich naukowców na wszystkich szczeblach kariery zainteresowanych programami i działalnością EMBL oraz uzyskaniem informacji na temat sposobów włączenia się we współpracę z EMBL.

Wśród prezentowanych tematów będą:

  • nowo uruchomiony program naukowy EMBL „Od molekuł do ekosystemów” na lata 2022–2026;
  • możliwości współpracy naukowej w zakresie infrastruktury badawczej, usług, szkoleń, edukacji i badań.

Jedną z prowadzących będzie Edith Heard, dyrektor generalna EMBL. Rejestracja poprzez formularz na stronie EMBL.

Organizatorami Online Info Day są: Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

MK

FRgY22hX0AAzIie

 

Dyskusja (0 komentarzy)