Aktualności
Konferencje
01 Października
Opublikowano: 2021-10-01

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Jak unikać pułapek związanych z testowaniem istotności w badaniach empirycznych? Jakie wyzwania niesie zastosowanie sieci neuronowych w badaniach naukowych? Odpowiedzi na między innymi te pytania otrzymają uczestnicy konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Ruszyły już zapisy na to wydarzenie.

To już XXV edycja konferencji organizowanej przez StatSoft Polska. W jubileuszowej odsłonie, oprócz tradycyjnych prelekcji, będzie też można wziąć udział w praktycznych warsztatach, które pozwolą zdobyć wiedzę, jak wykonywać analizy i raporty, a także wykorzystywać wyniki do rozwiązywania problemów. Pod okiem praktyków uczestnicy wnikną w obszar analizy danych, co niewątpliwie przyda się podczas własnych badań oraz pracy zawodowej.

Konferencja jest niepowtarzalną okazją do rozszerzenia swoich horyzontów badawczych oraz zgłębienia tajników wykorzystania statystyki w różnych dziedzinach nauki. W programie prelekcje na temat:

  • analizy danych ankietowych;
  • sieci neuronowych w badaniach naukowych;
  • metod statystycznych w badaniach medycznych;
  • testowania istotności w badaniach empirycznych;
  • ubóstwa energetycznego;
  • implementacji kart kontrolnych;
  • analizy i prognozowania szeregów czasowych.

Na słuchaczy czekają dodatkowe atrakcje, takie jak porady analityczne, quizy i konkursy z nagrodami. Patronem medialnym konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” jest „Forum Akademickie”.

Podobnie jak w ubiegłym roku konferencja odbędzie się w formule online w dniach 20–21 października. Pierwszego dnia udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)