Aktualności
Konferencje
28 Września
Opublikowano: 2022-09-28

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

Kolejną edycję konferencji naukowej „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” organizuje firma StatSoft Polska. Wydarzenie odbędzie się 19 października w formule zdalnej. Ruszyły już zapisy.

Od ponad ćwierć wieku firma StatSoft Polska prezentuje, jak z sukcesem wydobywać informacje ukryte w gromadzonych danych, i popularyzuje statystykę. W tym roku konferencja „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” będzie miała swoją 26 odsłonę. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny. Zaproszeni do udziału prelegenci to eksperci pracujący na co dzień w renomowanych polskich ośrodkach naukowych, prowadzący badania w naukach: społecznych, przyrodniczych i technicznych.

W swoich wystąpieniach zaprezentują, w jaki sposób metody analizy danych wspierają ich w obszarach:

  • odkryć naukowych przy wykorzystaniu zasobów Big Data i narzędzi sztucznej inteligencji,
  • neuromonitorowania pacjentów z urazami mózgu,
  • analizy wyników testów, ankiet i kwestionariuszy w badaniach społecznych,
  • wpływu surowca i technologii w kształtowaniu jakości produktów (na przykładzie miodów pitnych),
  • oceny wybranych czynników rokowniczych w rozwoju inwazyjnego nowotworu piersi.

Będzie też można zapoznać się z kolejnymi rozszerzeniami możliwości analitycznych, które StatSoft przygotował dla użytkowników oprogramowania Statistica. Ponadto na uczestników czekają quizy statystyczne, a na ich zwycięzców upominki. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie będzie miało formułę zdalną. Udział w konferencji jest
bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)