Aktualności
Konferencje
12 Września
Opublikowano: 2024-09-12

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

O poprawnym stosowaniu statystyki w publikacjach naukowych oraz budowie skutecznych modeli uczenia maszynowego będzie między innymi mowa podczas kolejnej edycji konferencji organizowanej przez firmę StatSoft. Wydarzenie w formule online odbędzie się 17 października.

To już 28 odsłona konferencji „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Jej uczestnicy mają okazję do zgłębienie tajników wykorzystania statystyki w różnych dziedzinach nauki. Dowiedzą się, jak efektywnie wydobywać informacje ukryte w gromadzonych danych, a także jak prezentować wyniki w odpowiedni sposób.

Zgodnie z tradycją konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, a prelegenci zaprezentują praktyczne przykłady wykorzystania podejścia statystycznego w badaniach społecznych, przyrodniczych i technicznych. W tym roku do udziału zaproszono:

  • prof. Andrzeja Sokołowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (O poprawnym stosowaniu statystyki w publikacjach naukowych – spojrzenie statystyka)
  • dr. hab. Pawła Kleki z Uniwersytetu Zielonogórskiego (Julia i Romeo w ogrodzie rozwidlających się ścieżek – nieszczęśliwa miłość psychologów do statystyki)
  • dr. Grzegorza Miguta z firmy StatSoft Polska (Budowa skutecznych modeli uczenia maszynowego – co determinuje ich jakość?)
  • dr. inż. Maję Kępniak z Politechniki Warszawskiej (Ustalanie predyktorów oraz planowanie eksperymentu na przykładzie zapraw geopolimerowych o właściwościach termoizolacyjnych)
  • dr. Michała Brzozowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Rola ekologiczna, zastosowanie oraz ochrona ramienic w ekosystemach wodnych w dobie zmian klimatycznych)
  • dr. Janusza Wątrobę z firmy StatSoft Polska (Eksploracja danych i budowa modelu powiązań zmiennych na przykładzie analizy regresji wielorakiej).

Oprócz wykładów w programie przewidziano także quizy statystyczne z nagrodami.

Wydarzenie odbędzie się 19 października w formule online. Udział w nim jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

AST

Bez tytulu 6

Dyskusja (0 komentarzy)