Aktualności
Konferencje
02 Października
Opublikowano: 2019-10-02

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

„Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” – to tytuł konferencji, która 24 października odbędzie się w Warszawie. Organizatorem jest StatSoft Polska – firma specjalizująca się w analityce danych i dystrybutor programów z rodziny Statistica w Polsce.

Będzie to już XXIII edycja tego wydarzenia, które od lat służy popularyzacji wiedzy statystycznej i ukazuje praktyczne wykorzystanie narzędzi statystycznych w codziennej pracy. Jest dla wielu źródłem inspiracji przy opracowywaniu wyników własnych badań oraz swoistym forum wymiany myśli dla wszystkich związanych z analityką danych. Do wygłoszenia referatów zostali zaproszeni naukowcy z powodzeniem wykorzystujący metody analizy danych w prowadzonych przez siebie badaniach.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 24 października, w godzinach 10:00-14:00 w Sangate Hotel Airport przy ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie. Udział w niej jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Wśród tematów pojawią się:

  • eksploracyjne podejścia w budowie modeli strukturalnych (prof. Adam Sagan – Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
  • niekonwencjonalne i chromatograficzne metody detekcji markerów wczesnego wykrywania chorób nowotworowych (dr Joanna Rudnicka – Katedra Chemii Środowiska i Bioanalityki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; prof. Bogusław Buszewski – Katedra Chemii Środowiska i Bioanalityki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  • analiza korespondencji i drzewa decyzyjne w opisie kultury organizacyjnej w ujęciu systemowym (dr hab. Arkadiusz Urbanek – Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Wrocławski)
  • przykład zastosowania prognozowania w produkcji (dr inż. Maria Rosienkiewicz – Katedra Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji, Wydział Mechaniczny, Politechnika Wrocławska)
  • narzędzia statystyczne w badaniach zamierania drzewostanów dębowych (dr inż. Miłosz Tkaczyk – Zakład Ochrony Lasu, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie).

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://www.statsoft.pl/konferencja. Jednym z patronów medialnych jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)