Aktualności
Konferencje
21 Października
Opublikowano: 2020-10-21

Zbliża się Kongres „Jeden świat – Wiele Kultur”

W dniach 23–24 października w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbędzie się odbędzie się Kongres „Jeden świat – Wiele Kultur”.

Historia Kongresu sięga roku 2010, kiedy zainaugurowany cykl corocznych międzynarodowych konferencji, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli na istotne problemy współczesnego świata. Poprzednie edycje Kongresu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nich udział ponad 4 tys. uczestników. Wśród gości byli przedstawiciele nauk humanistycznych, medycznych, technicznych, przyrodniczych, reprezentujący krajowe i zagraniczne ośrodki naukowe.

Celem Kongresu „Jeden świat – Wiele Kultur” jest wymiana myśli w gronie prawników, teologów, filozofów, kulturoznawców, ekonomistów, pedagogów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz reprezentantów innych nauk. W tegorocznej edycji udział zapowiedziało wielu wybitnych naukowców z wiodących ośrodków akademickich z kraju i ze świata.

W ramach Kongresu przewidziane zostały: XI Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna „Wpływ pandemii na rozwój społeczno-gospodarczy i kulturę”, konferencje tematyczne:

  • Zagrożenia czy szanse wobec religii i kultury w czasach pandemii;

  • Wielokulturowość jako wyzwanie edukacyjne;

  • Państwo i prawo;

  • Koronawirus a gospodarka krajowa;

  • Człowiek wobec osiągnięć technicznych;

oraz II Kujawsko-Pomorskie Forum Nauki i Innowacji, podczas którego przedsiębiorcy z Kujaw i Pomorza będą mieli sposobność do zaprezentowania szerokiej publiczności rezultatów swoich projektów badawczo-rozwojowych, zarówno  planowanych, jak i już wdrożonych.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną Kongres odbędzie się w formule zdalnej. Transmisja online dostępna będzie na stronie www.kpsw.edu.pl. Osoby zainteresowane udziałem organizatorzy proszą o kontakt pod adresem e-mail: congress2020@kpsw.edu.pl, w odpowiedzi zostanie wysłane zaproszenie z linkiem na poszczególne konferencje.

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Watykańska Jozef Ratzinger – Benedykt XVI, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)