Aktualności
Konferencje
15 Maja
Opublikowano: 2020-05-15

Zdalna rekrutacja i kształcenie w czasie pandemii

Rekrutacji i kształceniu w czasie pandemii będzie poświęcony kolejny webinar organizowany w ramach akcji #PomagamyUczelniom, prowadzonej przez Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Odbędzie się w piątek 22 maja.

Epidemia koronawirusa wymusiła na uczelniach zmianę dotychczasowego modelu ich funkcjonowania. Konieczne stało się niemal natychmiastowe wdrożenie pracy i nauczania w trybie zdalnym oraz maksymalne uelastycznienie procedur. Dlatego właśnie IRSW postanowił udzielić wsparcia uczelniom, pomagając zarówno władzom, jak i pracownikom, stawić czoła nowym problemom oraz odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości. Służyć temu mają m.in. szkolenia prowadzone w formie online.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane w ankiecie dotyczącej najbardziej problematycznych kwestii związanych z „nową rzeczywistością” na uczelniach, kolejny webinar poświęcony będzie zdalnej rekrutacji i kształceniu w czasie pandemii. W jego trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • w jakim stopniu możliwa jest zdalna rekrutacja na studia;
  • na jakich zasadach powinno obywać się obecnie kształcenie zdalne;
  • czy istnieje możliwość zdalnej realizacji praktyk zawodowych;
  • jak prowadzić i dokumentować zdalną weryfikację efektów uczenia się;
  • czy dostosowywać wewnętrzny system zapewniania jakości kształcenia.

Spotkanie odbędzie się w piątek 22 maja o godz. 12:30. Poprowadzi je Grzegorz Laskowski, współtwórca, a obecnie ekspert Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest prawnikiem, konsultantem i szkoleniowcem w zakresie szkolnictwa wyższego z 12-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w obszarze kształcenia oraz w kwestiach związanych z ustrojem uczelni i dokumentowaniem jej działań. W latach 2006–2013 był pracownikiem Biura Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W latach 2007–2013, będąc ekspertem ds. formalno-prawnych Komisji, wziął udział w ok. 100 wizytacjach w ramach procedury oceny. Był pierwszym ekspertem PKA i pracownikiem jej Biura, który otrzymał pozwolenia przewodniczącego i dyrektora na prowadzenie szkoleń w zakresie tematyki dotyczącej szkolnictwa wyższego i kształcenia, w tym na temat Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

MK

Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona (max 230 osób). Rejestracja: https://bit.ly/WebinarZdalneKsztalcenieRekrutacja
Dyskusja (0 komentarzy)