Aktualności
Konferencje
18 Marca
Źródło: www.utp.edu.pl
Opublikowano: 2019-03-18

Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na konferencję „Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce”, która odbędzie się 29 marca.

Konferencja dotyczy aktualnych problemów polskiego zielarstwa, pozyskiwania roślin leczniczych ze stanowisk naturalnych oraz integrowanych i ekologicznych upraw polowych. Szczególna uwaga będzie poświęcona roślinom leczniczym o aktualnym zastosowaniu w medycynie i profilaktyce zdrowia oraz związkom czynnym wykorzystywanym w żywieniu i dietetyce. Na konferencji poruszone zostaną też kwestie surowców zielarskich wykorzystywanych w kosmetyce.

Wśród tematów wystąpień są m.in. „Surowce roślinne w chorobach skóry – aktualne kierunki poszukiwań”, „Europejskie standardy jakościowe polskich surowców zielarskich – wyzwania 2019”, „Pradawne ziarno”, „Egzotyczne surowce roślinne o działaniu adaptogennym”, „Tajemnice roślin barwierskich”.

Konferencji towarzyszyć również będą warsztaty poświęcone tematyce zielarskiej i zastosowaniu surowców wykazujących działanie terapeutyczne: „Zakładanie ogrodów ziołowych”, „Komponowanie mieszanek herbat ziołowych”, „Surowce zielarskie do pielęgnacji ciała i włosów”.

Przy okazji konferencji odbędą się targi surowców i produktów zielarskich, żywności prozdrowotnej oraz kosmetyków ekologicznych. Będą one okazją do spotkania środowiska biznesu działającego w branży zielarskiej oraz zapoznania uczestników konferencji z najnowszymi produktami służącymi utrzymaniu zdrowia i urody i radości życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Wstęp na targi – darmowy – będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Konferencja, seminaria i targi będą odbywać się w pomieszczeniach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Audytorium Novum przy Al. prof. S. Kaliskiego 7 (Fordon).

MK

Program konferencji

Szczegóły organizacyjne

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)