Aktualności
Konkursy
08 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-08

17 mln euro na innowacje w wykrywaniu i obrazowaniu

170 innowacyjnych pomysłów technologicznych związanych z wykrywaniem i obrazowaniem może zyskać finansowanie w ramach projektu ATTRACT. Termin zgłoszeń mija 31 października 2018 r.

ATTRACT to europejska inicjatywa, mająca zachęcić do współpracy naukę i przemysł. Ogłoszony w jego ramach konkurs skierowany jest do naukowców, inżynierów czy przedsiębiorców, którzy mogą uzyskać wsparcie finansowe na rozwój swoich pomysłów. Każdy z nagrodzonych wniosków otrzyma do dyspozycji po 100 tysięcy euro jako początkowe wsparcie dla rozwoju danego pomysłu. Budżet całego projektu wynosi 17 milionów euro.

Projekt zdecydowano się uruchomić w odpowiedzi na nieskuteczne funkcjonowanie mechanizmu do skalowania w górę (na rynki globalne) obiecujących przedsięwzięć powstałych w Europie. ATTRACT funkcjonuje w ramach współpracy pomiędzy różnymi wielkimi europejskimi organizacjami naukowo-technicznymi, które budują teleskopy, akceleratory cząstek elementarnych i inne kosztowne instrumenty naukowe. W konsorcjum znajdują się różne europejskie instytucje naukowo-technologiczne, w tym m.in. Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO), CERN, Europejskie Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL). Projekt finansowany jest w ramach środków Unii Europejskiej w programie Horyzont 2020.

Więcej informacji na stronie internetowej https://attract-eu.com.

MK

(Źródło: Nauka w Polsce)

Dyskusja (0 komentarzy)