Aktualności
Konkursy
07 Sierpnia
Opublikowano: 2023-08-07

30 tys. zł dla młodych naukowców działających na rzecz ochrony klimatu

Nagroda pieniężna w wysokości 30 tys. zł czeka na młodego naukowca, prowadzącego badania w obszarze ochrony klimatu czy ograniczania skutków zmian klimatycznych. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Klimatyczny Człowiek Roku” trwa do 18 września.

To inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowana do osób posiadających osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych lub zakończonych badań naukowych w obszarze ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu lub mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie zamieszkujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 35 roku życia.

Ocenie będą podlegały m.in. różnorodność metod i narzędzi stosowanych przy realizacji badań, zastosowanie praktyczne wyników badań naukowych, a także ich wartość społeczna i naukowa.

Wnioski konkursowe można składać do 18 września za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: klimatyczny.czlowiek.roku@klimat.gov.pl bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiście na adres Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na październik 2023 r. Laureaci otrzymają statuetki Ministra Klimatu i Środowiska, a także nagrody finansowe. Zwycięzca, oprócz tytułu „Klimatycznego Człowieka Roku”, dostanie nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł.

Więcej informacji oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)