Aktualności
Konkursy
22 Października
Opublikowano: 2021-10-22

Do 2 listopada zgłoszenia do nagród „Pro Juvenes”

Już po raz dziewiąty plebiscyt „Pro Juvenes” wyłoni najlepsze studenckie inicjatywy, organizacje oraz najbardziej zaangażowanych studentów i studentki. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 listopada, a głosowanie rozpocznie się tydzień później.

Plebiscyt „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej nieprzerwanie od 2013 roku. Jego celem jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Zwycięzców wybiera środowisko studenckie w głosowaniu internetowym, które w tym roku odbędzie się między 9 a 14 listopada.

Nagrody „Pro Juvenes” to już tradycja Parlamentu Studentów RP. Choć Gala będzie organizowana w tym roku po raz dziewiąty, nie brakuje zmian: pojawiły się nowe kategorie związane z działalnością społeczną – zdradza Mateusz Grochowski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Kogo wyróżni Parlament Studentów RP? Nagrody zostaną przyznane w 11 kategoriach. Oprócz najważniejszej – studencki projekt roku –   kultura studencka, docenione zostaną inicjatywy: z zakresu kultury studenckiej, prozdrowotna, zmieniająca studia na lepsze oraz społeczna. Statuetki trafią też do kół naukowych i mediów studenckich. Indywidualne wyróżnienia odbiorą: student naukowiec, artysta, sportowiec i zaangażowany społecznie.

O nagrodę może się ubiegać każdy student i studentka oraz organizacja: wystarczy do 2 listopada wysłać zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej plebiscytu. W konkursie mogą brać udział inicjatywy/projekty realizowane od 1 listopada 2020 roku.

Szeroki przekrój nagród pokazuje, jak różnorodni są ludzie, którzy tak jak my studiują! Jednocześnie głęboko wierzę, że tego typu wyróżnienia mogą stanowić inspirację dla innych, wskazując jak działać i co fajnego można podczas studiów osiągnąć! – przekonuje Mateusz Grochowski.

Nagrody zostaną przyznane na podstawie głosów internautów, którzy będą mogli wybierać swoich faworytów w dniach 9–14 listopada. Zwycięzców poznamy 20 listopada podczas Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która będzie transmitowana na fanpage’u Parlamentu Studentów RP.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)