Aktualności
Konkursy
08 Maja
Opublikowano: 2024-05-08

Do końca czerwca zgłoszenia do Hygienic Study Award

Do końca czerwca przyjmowane są zgłoszenia młodych naukowców do Hygienic Study Award. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za innowacyjne projekty badawcze studentów, prace inżynierskie, magisterskie i doktoranckie z zakresu higienicznego przetwarzania żywności.

Hygienic Study Award wręczana jest od 2009 roku. To wspólna inicjatywa Fraunhofer IVV (wiodącego instytutu badawczo-rozwojowego w dziedzinie inżynierii procesowej i opakowalnictwa), Europejskiej Grupy Inżynierii i Projektowania Higienicznego (EHEDG) oraz Niemieckiej Federacji Inżynierów (VDMA). Konkurs adresowany jest do studentów i młodych badaczy, którzy są autorami innowacyjnych projektów oraz prac inżynierskich, magisterskich i doktoranckich obronionych w ostatnich trzech latach.

Tematy obejmują wszystkie aspekty czyszczenia przemysłowego, zabrudzeń, mechaniki płynów, projektowania higienicznego, projektowania materiałów i powierzchni, dezynfekcji, bezpieczeństwa żywności. Oceny zgłoszeń dokona międzynarodowe jury, składające się z przedstawicieli uczelni i instytucji badawczych oraz wiodących firm przemysłowych. Pod uwagę będą brane m.in. stopień innowacyjności, wykonalność, metodologia i podejście naukowe.

Laureaci otrzymają:

  • I nagroda: 1000 euro
  • II nagroda: 500 euro
  • III nagroda: 250 euro

Termin składania wniosków mija 30 czerwca. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, na stronie internetowej IVV.

Nagroda zostanie wręczona podczas Światowego Kongresu EHEDG, który odbędzie się w dniach 2–3 października w Nantes.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)