Aktualności
Konkursy
15 Września
Opublikowano: 2022-09-15

Dobiega końca nabór prac do konkursu poświęconego społeczeństwu obywatelskiemu

Tylko do końca września trwa nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszą pracę magisterską i rozprawę doktorską poświęconą społeczeństwu obywatelskiemu. Organizatorem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

To druga edycja konkursu, którego celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat roli społeczeństwa obywatelskiego, popularyzacja wiedzy w tej dziedzinie oraz promowanie wysokiej jakości prac magisterskich i rozpraw doktorskich z tego zakresu.

Do konkursu można zgłaszać prace i rozprawy z dziedziny nauk społecznych, humanistycznych i teologicznych oraz prace i rozprawy interdyscyplinarne (w tym badania porównawcze), których tematyka poświęcona jest takim zagadnieniom jak: współczesne społeczeństwo obywatelskie i jego przejawy, aktywność obywatelska, organizacje pozarządowe, wolontariat, uniwersytety ludowe, ruch harcerski i skautowy.

Uczestnikami konkursu mogą być absolwenci szkół wyższych i autorzy rozpraw doktorskich, którzy obronili swoje prace w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 30 września 2022 r. i nie brali udziału we wcześniejszej edycji.

Kapituła przyzna w ramach konkursu nagrody finansowe:

1) za pracę magisterską:

  • I miejsce: 8 tys. zł;
  • II miejsce: 5 tys. zł;
  • III miejsce: 3 tys. zł;

2) za rozprawę doktorską:

  • I miejsce: 16 tys. zł;
  • II miejsce: 10 tys. zł;
  • III miejsce: 6 tys. zł.

Prace przyjmowane są do 30 września 2022 r. Szczegółowe informacje, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie internetowej konkursu.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)