Aktualności
Konkursy
28 Lutego
Źródło: WNE UW
Opublikowano: 2022-02-28

Dobry wynik studentów UW w konkursie symulacji finansowych

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zajęli szóste miejsce w tegorocznym finale międzynarodowego konkursu Rotman International Trading Competition. Zawody adresowane są do studentów zainteresowanych inwestowaniem oraz rynkami finansowymi. 

Tegoroczna rywalizacja po raz kolejny odbyła się w fomule online. W imprezie wystartowały 53 drużyny reprezentujące czołowe uczelnie świata. Ekipę Wydziału Nauk Ekonomicznych UW tworzyli: Karolina Sulej, Jakub Kasprzak, Illia Baranochnikov oraz Bartosz Bieganowski. Ich opiekunem jest dr hab. Robert Ślepaczuk z Katedry Finansów Ilościowych WNE UW.

Polski zespół okazał się najlepszy w dwóch z czterech konkursowych konkurencji: Electricity Trading Case i Algorithmic Trading Case. W końcowej klasyfikacji studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajęli szóste miejsce i pierwsze wśród europejskich uczelni. To drugi najlepszy wynik drużyny WNE UW w historii jej występów w tym konkursie. Dodajmy, że w europejskim finale rozgrywek, który odbył się we wrześniu 2021 roku, ekipa z UW uplasowała się na 2 miejscu.

Konkurs Rotman International Trading Competition to międzynarodowe zawody dla studentów zainteresowanych inwestowaniem oraz rynkami finansowymi. Polegają one na wykonaniu określonych transakcji z wykorzystaniem aplikacji Rotman Interactive Trader. Podczas konkursu drużyny rozwiązują konkretne przypadki dotyczące określonych problemów na symulowanym rynku w czasie rzeczywistym. Najlepsze decyzje dotyczące strategii tradingowych, wyceny aktywów czy oceny ryzyka kredytowego, skutkują osiągnięciem największych inwestycyjnych zwrotów i najlepszymi wynikami.

MK, źródło: WNE UW

Dyskusja (0 komentarzy)